Proluky přehled

Proluky
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97511/proluky-2-vydani-97511.jpg 4 110 110

Svatby v domě série

< 3. díl

Závěrečná část trilogie zachycuje období po vydání knihy Perličky na dně (1963), kdy se Hrabal stejně jako jiní stává „spisovatelem v likvidaci“ a opouští libeňský byt v domě Na Hrázi „věčnosti“. Novým dějištěm se stává Kersko, novými protagonisty jeho obyvatelé i Hrabalovy kočky, novým rámcem politická situace po okupaci „spojeneckými“ vojsky. Autor opět píše o svých kumpánech Boudníkovi, Maryskovi a Bondym, ale současně vstupují na scénu Hrabalovi rodiče a strýc Pepin, nově pak přátelé z uměleckých kruhů, jako Arnošt Lustig nebo budoucí nositel Nobelovy ceny Heinrich Böll, s nímž Hrabal prožívá 21. srpen 1968.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Proluky. Přihlašte se a napište ho.

Stanas513
01.04.2024 3 z 5

Kdysi jsem přečetla všechno, co mi přišlo pod ruku. Dnes si už vybírám, protože času je čím dál méně. Přes způsob, jakým pan Hrabal píše, jsem si ho znovu chtěla připomenout. Bohužel, nic moc mi tato knížka neřekla. Je to více než dvěstěstránkový monolog jeho manželky, ale jeho ústy. Asi to tak mělo vyznít, protože kdyby to psal jako sám za sebe, vypadalo by to trochu nemístně.

tlllk
11.01.2024 4 z 5

Už som vedel do čoho idem, myslím že tento krát sa tu črtala aj jasnejšia dejová línia s ktorou sa viem stotožniť. Len stále rozmýšľam či skutočne bola jeho žena taká tolerantná k jeho alkoholovým eskapádam ako nám to tu pán laureát vykresľuje.

Analady
27.11.2023 5 z 5

Nevím, jak bych tuto knihu hodnotila, kdybych ji četla (jestli bych ji vůbec četla). Ale v podání paní Hadrbolcové je to skvost. Nádhera.

Více než 100 dalších eknih zdarma...

02.12.2019

Ocenění knihy (1)