Studie v šarlatové přehled

Studie v šarlatové
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476736/studie-v-sarlatove-a-study-in-scarl-JeG-.jpg 4 67 67

První detektivní román, který vydal Doyle v roce 1887. Poprvé v něm představil slavnou dvojici – geniálního detektiva Sherlocka Holmese a jeho věrného přítele a zároveň vypravěče Holmesových případů doktora Watsona.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Práce

A Study in Scarlet , 1887

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Studie v šarlatové. Přihlašte se a napište ho.

Ran
16.10.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila a četla se moc dobře. Bylo zajímavé vidět počátek spolupráce Holmesa s dr. Watsonem.

marrie5227
04.07.2021 4 z 5

Sherlock Holmes a John Watson nezklamou v žádném podání. Zbožňuji seriálovou adaptaci s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem, stejně jako tu filmovou s Robertem Downey Jr. a Judem Law.
Neváhala jsem tedy a svou knihovnu obohatila o knižní předlohy těchto kousků a jsem nadšená.
Sir Doyle se výborně čte a doporučuji i všem, kteří se v detektivkách příliš nevyžívají.

Bája89
19.12.2020 4 z 5

Další rozhlasová hra, která mě namlsala na knihu. Studii v šarlatové jsem si tentokrát dala v podání Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse a byla jsem více než mile překvapená. Dnes už notoricky známý příběh se stal mou pohádkou před spaním. Bylo příjemné porovnávat skutečnosti, které z nám ze seriálu s těmi z rozhlasu. A co víc, až si sednu ke knize, tak se mé obzory o dedukci Sherlocka Holmese rozšíří do nekonečné čtenářské dálky. Za mě velká spokojenost. I když je pravda, že spíš než o dedukci zde šlo spíš o souboj důvtipu. Zkrátka skvělý případ.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Studie v šarlatové v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech1x