Staré pověsti české přehled

Staré pověsti české https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282922/mid_stare-povesti-ceske-WaH-282922.jpg 4 1809 1809

Staré pověsti české jsou nejznámějším převyprávěním naší dávné historie. Při psaní této knihy čerpal její autor jak z lidové slovesnosti, tak z historických pramenů. Kniha je rozdělena na čtyři části: Staré pověsti české, Pověsti doby křesťanské, O staré Praze a Ze starobylých proroctví. Dočtete se o praotci Čechovi, o Krokovi a jeho dcerách, o Libuši a Přemyslovi, o Dívčí válce, o králi Svatoplukovi, o knížeti Daliborovi a mnoha dalších známých pověstí. Poprvé vyšla roku 1894 a od té doby se dočkala velkého množství reedic. Výchozím textem k vydání této knihy je edice nakladatelství Josef R. Vilímek.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Staré pověsti české. Přihlašte se a napište ho.

vessa
07.04.2024 5 z 5

jako kluk, ač je to povinná četba, jsem Staré pověsti české nečetl. Nyní jsem si je doslova užil a jsem rád že jsem po nich sáhl a doplnil si vzdělání :-) Na jazyk kterým jsou psány jsem si rychle zvykl.

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Dneska vůbec nechápu, jak jsem to mohla číst jako dítě a chápat to. Na čtení jsou příběhy hodně těžké, ale jsou nádherné. Doporučuju.

mila2411
08.11.2023 4 z 5

Uf, nečekal jsem, že se to bude tak TĚŽKO číst. Autor musel být svým psaným projevem hodně RETRO už v době prvního vydání... ve škole jsem pár tlustých Jirásků dal, ale že by to bylo takhle "šroubované" si nepamatuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Den za dnem, léto za létem, a nakonec smrt.

Den za dnem, léto za létem, a nakonec smrt. Někdy stojí dlouho při dveřích, až pojednou vkročí náhle, znenadání. Někdy však se ohlašuje, nežli života ukrátí.

Kniha Staré pověsti české v seznamech

v Právě čtených26x
v Přečtených3 474x