Slovo básníka přehled

Slovo básníka
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168420/bmid_slovo-basnika-168420.jpg 5 1 1

Svazek obsahuje díla tří autorů. Svatý kopeček Jiřího Wolkera, Továrna od Konstantina Biebla a Podivuhodný kouzeník Vítězslava Nezvala. Všichni autoři patří k jedné, programově a zážitkově spjaté generaci. Různost jejich tvorby však neznamená podstatnou rozdílnost. Stav generačního myšlení a cítění je charakteristický pro první poválečná léta i pro společné počátky mladých básníků. Autoři se pokusili o širší, extenzívní pohled na situaci člověka ve světě, na novou situaci ve světe. Zdrojem jim byly tři rozhodující zážitky - zážitek války, uskutečněná revoluce v Rusku a prudký rozvoj technické civilizace.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovo básníka. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
25.06.2017 5 z 5

Tato tři díla svědčí o velkém básnickém nadání autorů. Verše jsou poetické, razantní, dojímavé, nápadité. Mají děj, tajemství, napětí. Nechávají prostor pro fantazii a zamyšlení. Ač vznikly téměř před sto lety, nezestárly.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slovo básníka v seznamech

v Právě čtených1x