Slávik přehled

Slávik
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483453/bmid_slavik-3Dm-483453.jpg 5 1491 1491

Slávik je nádherne napísaný román, ktorý zblízka skúma život, lásku a hrôzy vojny a tiež spôsob, akým ľudia dokážu reagovať na nepredstaviteľné životné situácie. Francúzsko 1939. Dve odvážne sestry z mestečka Carriveau stoja zoči-voči zdrvujúcej skutočnosti – krajinu zaplavili nemecké tanky a oblohu zatemnili bombardéry, ktoré ju nemilosrdne pustošia. Viannin manžel narukuje do armády a v ich dome sa usadí nemecký kapitán. Osamelá mladá žena stojí pred ťaživými rozhodnutiami, od ktorých závisí život jej blízkych. Jej sestra Isabelle je mladá rebelka, ktorá rieši svoju bolesť zo straty lásky a bezpečia po svojom. Slávik je nádherne napísaný román, ktorý zblízka skúma život, lásku a hrôzy vojny a tiež spôsob, akým ľudia dokážu reagovať na nepredstaviteľné životné situácie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lindeni

The Nightingale, 2015

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slávik. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (465)

Yaney
15.10.2024 5 z 5

"historky vyprávějí muži," říkám. To je nejpravdivější, nejjednodušší odpověď na jeho otázku. " Ženy žijí dál."

Nádherná kniha, která nám ukazuje různé tváře odvahy.

Buchtičkajani
30.09.2024 5 z 5

Knížku se mě dostala do rukou jako audiokniha a moc hezky se poslouchala. Krásná a zároveň děsivé pravdivá kniha. Doporučuji přečíst.

manka71
29.09.2024 5 z 5

Nestává se mi, abych brečela nad knihami nebo nad filmem, ale po přečtení tohoto příběhu mi slzy tečou po tváři a hrudník mám stažený úzkostí. Dnes se lidé hroutí když jim nejde internet nebo když nemají nejnovější telefon, možná by si měli občas přečíst takový příběh, aby přehodnocovali, co je důležité. Nechci popisovat příběh, který se v knize odehrává a tím brát budoucím čtenářům zvědavost či překvapení, to co je napsáno u knihy úplně stačí. Jen můžu říct doporučuji. Tohle je jedna z knih, která ve mně zanechá stopu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2015 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)

Kniha Slávik v seznamech

v Právě čtených19x