Slávik přehled

Slávik
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483453/bmid_slavik-3Dm-483453.jpg 5 1457 1457

Slávik je nádherne napísaný román, ktorý zblízka skúma život, lásku a hrôzy vojny a tiež spôsob, akým ľudia dokážu reagovať na nepredstaviteľné životné situácie. Francúzsko 1939. Dve odvážne sestry z mestečka Carriveau stoja zoči-voči zdrvujúcej skutočnosti – krajinu zaplavili nemecké tanky a oblohu zatemnili bombardéry, ktoré ju nemilosrdne pustošia. Viannin manžel narukuje do armády a v ich dome sa usadí nemecký kapitán. Osamelá mladá žena stojí pred ťaživými rozhodnutiami, od ktorých závisí život jej blízkych. Jej sestra Isabelle je mladá rebelka, ktorá rieši svoju bolesť zo straty lásky a bezpečia po svojom. Slávik je nádherne napísaný román, ktorý zblízka skúma život, lásku a hrôzy vojny a tiež spôsob, akým ľudia dokážu reagovať na nepredstaviteľné životné situácie.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Lindeni
Originální název:

The Nightingale , 2015


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slávik. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (455)

marketa.ul
18.06.2024 5 z 5

Tenhle příběh mě vzal za srdce. Dvě sestry, každá úplně jiná, ale přitom jsem si je obě oblíbila stejně. Chování postav mi přišlo reálné, žádné za vlasy přitažené scénáře. Konec mě dostal, rozbrečel. Tenhle příběh budu doporučovat dál. Každému.

Raislin
30.05.2024 5 z 5

Román z druhé světové války, který se krásně čte. Je zde více hlavních postav a jejich příběhy se prolínají. Kniha mě chytla za srdce a nemohla jsem jí odložit. Jednoznačně stojí za přečtení.


KnihomolkaKatka
14.04.2024 5 z 5

Příběh, který jsem si chtěla přečíst už od jeho vydání. Je škoda, že ho teď upozadily jiné knížky, které jsou až přehnaně hipované (někdy nechápu, proč - viz např. Čtvrté křídlo), když by se mělo mluvit hlavně o takových knihách jako je Slavík. To znamená knihy, které ve vás něco zanechají. Které vám například zlomí srdce. Právě jako tady. Ze kterých se dá nějakým způsobem poučit. Knihy, které motivují člověka, aby našel ztracenou odvahu nebo odvahu, o níž nevěděl ani on sám. O knihách, kde čteme mezi řádky i to, co tam ve skutečnosti není napsané, přesto je to patrné z toho, jakým způsobem se ubírá děj v knize. To všechno má Slavík.
Přečetla jsem už hodně knih o válce, přesto je tahle něčím výjimečná. Právě tím, co zde není řečeno napřímo. Rozhodně moc doporučuju.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Ocenění knihy (1)

2015 - Goodreads Choice Awards (Best Historical Fiction)


Kniha Slávik v seznamech

v Právě čtených22x
v Přečtených1 918x
ve Čtenářské výzvě472x
v Doporučených268x
v Knihotéce479x
v Chystám se číst971x
v Chci si koupit180x
v dalších seznamech12x