Sídlo červa přehled

Sídlo červa https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356417/bmid_sidlo-cerva-S1X-356417.jpg 4 113 113

V pomalu se rozpadajícím podzemním městě kdesi pod povrchem umírající planety putující kolem vyhasínajícího slunce se mladý Annelyn těší blažené naivitě života privilegovaných. Ponížený Masonošem, zručným lovcem opovrhovaných, v trvalé tmě nižších pater žijících dolňáků, spřádá spolu se svými přáteli pomstu. Jenže mladíkovy intriky se ošklivě zvrtnou a posléze ho zavedou do bludiště nekonečných temných chodeb rozlézajících se pod městskými ruinami. Při své zoufalé cestě za záchranou odkrývá krutou pravdu skrývající se za úctou předků k legendárnímu Bílému červu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Argo

In the House of the Worm , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sídlo červa. Přihlašte se a napište ho.

Polinius
22.11.2022 4 z 5

Je to atmosferické a je to lepší zábava na jeden večer než běžný film.
Pokud by to byla povídka v antalogii, tak by zřejmě zapadla ale když je takhle vytažená do popředí v jedné samostatné knize, tak více vyzní.
O čem to bylo? Hledal jsem tady v komentářích, že mi to tady někdo prozradí, ale bohužel ani tady jsem se to nedozvěděl. :/

lazarus
03.11.2022 4 z 5

Hezká obálka, potažmo ilustrace v knížečce. OBROVSKÝ nepřehledný font - zvykal jsem si snad 20stran a to mám na čtení brýle. Povídka sama nebyla vůbec špatná. Martin ji napsal v roku kdy jsem poprvé uviděl světlo světa. Nemá to na nic vliv, jen mě to zaujalo. Hm...
Sídlo Červa by bylo výborným románem v rukou pana D.Simmonse. On s podobným tématem umí zázraky. Martin nemá špatné nápady, ale Simmons je na rozdíl od něj zároveň velice šikovným vypravěčem s obrovskou představivostí a tady prostě k dokonalosti něco chybí. A ano, závěr je jednoduše bravurní finále příběhu.

Hall3006
27.10.2022 4 z 5

Tato krátká povídka přečtená za pár hodin mi zpravila chuť pěkně neurčitým příběhem, kde nevíme o jakém živočišném druhu a planetě čteme. Nehledal jsem něco hlubšího i když mi vyskakovala narážka na otázku kdo je inteligentní, kdo je potrava, kdo je konzument. Obálka i obrázky jsou od známého malíře, mě se však nelíbí, je znepokojivá tak jsem jí zařadil i do výzvy "obálka která se vám nelíbí". Obsah však mohu klidně doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sídlo červa v seznamech

v Právě čtených1x