Séééndvič přehled

Séééndvič https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480403/bmid_seeendvic-5IE-480403.jpg 4 16 16

Séééndvič je soubor šesti lehce podivných povídek. Dozvíte se v nich například, jak hrají šachy pyrotechnici, co se může přihodit, lezete-li v horách s neznámým spolulezcem, jaké zážitky přináší astrální rande, případně jak se věnovat umění aktu, i když neumíte fotografovat ani malovat. Proč Séééndvič? Protože v knize jsou vážnější povídky prokládány lehce nevážnými. Ne že by ty vážné byly až nějak moc vážné, a ty nevážné byly k popukání. Proč Séééndvič, a ne Sendvič? Jelikož titul by měl spíš vzbuzovat zvědavost a chuť na čtení, než chuť k jídlu.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Séééndvič. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (10)

kristyna6750
13.06.2023 4 z 5

Na knihu povídek jsem narazila náhodou, nalákala mě grafika na obálce a útvar (povídky). Čtení hezky odsýpalo, ačkoliv první povídka se mi zdála všední až banální, v ostatních jsem už nalezla momenty k pobavení, zamyšlení i osvětu v těch druzích lidské činnosti, které nejsou zrovna moje parketa, ale zároveň mě zajímají (fotografie, lezení, šachy) Po přečtení se tedy cítím spokojeně a dala bych si přídavek buď od autora nebo Jiřího Hájíčka, na jehož tvorbu jsem si při čtení občas vzpomněla.

attila1
09.06.2022 3 z 5

Po první povídce jsem myslela,že knihu vzdám. Ale dala jsem jí ještě šanci. Některé povídky byli fajn jiné mě neoslovil vůbec,proto průměrné hodnocení.


oblakaknih
26.04.2022 4 z 5

4,5/5
Ráda objevuji české autory, se kterými jsem se ještě nesetkala a v tomto případě se nejspíš poohlédnu i po druhé knize.

Hned první povídka knihu skvěle otevírá. Především jsem si užívala atmosféru (a to jak přírody, tak opuštěného nádraží). Přesto musím poznamenat, že je povídka tak trochu zvláštní a tajemná, takže nad ní budu nějakou chvíli přemýšlet. Po dočtení je ale mojí nejoblíbenější v knize.

Když bych se nebránila srovnání, druhá povídka pro mě byla slabší. Přece jen bych ale chtěla vyzdvihnout postavu Mistra, která byla na tak malém rozsahu skvěle vykreslena.

Třetí povídka byla...jiná. Ačkoli je v ní otevřeno téma, které bych ne zrovna vyhledávala a přemýšlela o něm, v závěru se mi povídka moc líbila, četla se dobře, byla rozsáhlejší,...

Na čtvrté povídce Pyrotechnické šachy se mi nejvíce líbilo asi prostředí, ve kterém se příběh odehrával a pak také společnost, ve které se hlavní hrdina ocitl. Z celé knihy je to asi nejoriginálnější povídka a velmi povedená!

Povídka Jahoda se nejvíce vyznačuje asi střídáním minulosti a současnosti, což mi moc vyhovovalo. Také povídce nemohu upřít jisté napětí a počasím skvěle vykreslenou atmosféru.

Jak byla kniha skvěle otevřená, byla i velmi povedeně zakončená. Spisovatelské prostředí, horory, léčebna, ale i humor.

A nakonec nějaké shrnutí. Kniha má od každého trochu, takže jak už to u povídek bývá, každý si najde to své. Během čtení nás autor provází různými tématy, které jen tak v každé knize nenajdete. S mnohým jsem se v rámci čtení setkala až v tomto případě. A jako bonus navíc je zde šance, že se i něco nového dozvíte.

Velké doporučení a pro mě příjemné překvapení!

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Séééndvič v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených19x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených3x
v Knihotéce28x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit1x