Pobřeží v plamenech přehled

Pobřeží v plamenech https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386107/mid_pobrezi-v-plamenech-pv2-386107.png 4 294 294

Sága rodu Courtneyů série

Mladá komtesa Centaine potkává svou první lásku, v Evropě se rozpoutává první světová válka a ona se pokouší dostat do Jižní Afriky, rodiště svého snoubence. Z křehkého děvčátka se Centaine mění v ženu a bojuje s krutým osudem na jihu Afriky. Jak to dopadne?

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

The Burning Shore , 1985

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pobřeží v plamenech. Přihlašte se a napište ho.

hankapimi
27.10.2023 5 z 5

V Pobřeží v plamenech se seznamujeme se začátky 1 světové války, kterou naštěstí brzy opouštíme v postavě Centain, která míří do Afriky porodit dalšího potomka rodiny Courtneyoů. Křováci Hani a Owy ji zachrání a putují s ní vyprahlou pouští Kalahari, což mi přineslo nevšední a velice zajímavý čtenářský zážitek. Svého synka pojmenovala Šaza, v řeči domorodců Dobrá voda. A setkání s Lotharem Centain změnilo v jiného člověka, než jaký do Afriky připlul.. Shlédla jsem i čtyřdílný film Pobřeží v plamenech z roku 1991, který byl oproti knihám pro diváky trošku "učesaný", ale pěkný. Doporučuji k přečtení, plný počet a smekám před autorem pomyslný klobouk...

Andrea864
02.12.2022 5 z 5

Skvělý román od výborného vypravěče Wilbura Smitha. Zajímavý, čtivý, dějem nabitý romantický příběh o neobyčejném osudu mladé ženy. Nejvíce se mi líbila prostřední část, kde byl popisován život křováků i do těch nejmenších detailů. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji.

Jaklová.katka
06.09.2022 5 z 5

Miluji Wilbura a tahle kniha je moje srdeční záležitost

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pobřeží v plamenech v seznamech

v dalších seznamech2x