Stopár přehled

Stopár
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89836/stopar-89836.jpg 4 105 105

Každá kniha známej Cooperovej pentalógie o Koženej Pančuche podáva s dobrodružnou romantikou kus histórie Indiánov. Na jednej strane Angličania a na druhej strane Francúzi vytláčali pôvodných pánov lesov z vlastných lovíšť, z vlastných domovov v šírošírych lesoch, ktoré im odjakživa patrili, a v bratovražednom boji vyzabíjali sa kedysi slávne a mocné kmene. Dej nášho príbehu odohráva sa na pobreží jazera Ontário pri rieke Oswego v odľahlej britskej pevnosti na pomedzí anglického a francúzskeho panstva. Sem prichádza Mabel Dunhamová, aby sa po prvý raz stretla so svojím otcom, seržantom v zapadlej pohraničnej posádke. Matku už nemá, a preto ju sprevádza matkin brat, starý námorník Cap a náčelník Tuskarorov Ostrý Šíp. Otec im pošle v ústrety Stopára, široko-ďaleko známeho lovca a zveda, Jaspera Westerna, kapitána lode Bežec, Veľkého Hada, náčelníka Delawarov, aby sa Mabel bez nehody dostala cez nebezpečné husté lesy do pevnosti. Skromné, ľúbezné dievča očarí každého, s kým sa stretne. Hoci doteraz rástla iba v meste, spoznáva, že aj v tomto zapadlom kúte je život pekný, bohatý na zážitky. Vydanie druhé, upravené ... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Mladé letá

The Pathfinder , 1840

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stopár. Přihlašte se a napište ho.

vernem1850
12.08.2023 5 z 5

Další dobrá kniha z pentalogie Příběhy kožené punčochy.

jprst
22.12.2022 4 z 5

Poněkud slabší pokračování Příběhů kožené punčochy, ale v době, kdy jsem tyto příběhy jako kluk hltal, mi to až tak nepřipadlo. S odstupem času mám přece jen náhled trochu jiný, ale čtyři poctivé hvězdy to hodí.

Turlogh
20.03.2022 5 z 5

Další skvělé pokračování dobrodružství Sokolího oka, velkého zvěda a zálesáka. Společně s Posledním Mohykánem nejlepší z celé pětidílné série. Howgh.

3 000 eknih zdarma ke stažení

08.10.2023