Příběhy českých knížat a králů přehled

Příběhy českých knížat a králů
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462695/bmid_pribehy-ceskych-knizat-a-kralu-Jlo-462695.jpg 4 29 29

Čeští knížata a králové ožívají před našima očima. Devět historických příběhů přibližuje život a vládu českých panovníků, jako byl kníže Oldřich nebo Břetislav, král Přemysl Otakar II., Jan Lucemburský či Karel IV., ale také sv. Vojtěch nebo sv. Anežka Česká. Vyprávění představuje velikány naší historie jako živoucí a nezaměnitelné osobnosti, které stejně palčivě jako my prožívaly svá vítězství a prohry, lásku, nenávist i pochyby. Bohatě ilustrovaná kniha přináší nejen výjimečný čtenářský zážitek, ale je i skvělým doplňkem školního učiva.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběhy českých knížat a králů. Přihlašte se a napište ho.

Anajkaa39
předevčírem 5 z 5

zajímavé příběhy z české historie, ale jsou vyprávěny jen velmi stručně, ale může potěšit srdce milovníka české historie a něco co třeba nevěděl nebo zapomněl a znovu si při čtení vzpomene D: V knize se jedná o příběhy Přemyslovců(prvních) a dostáváme se až k Lucemburkům na českém trůně.
Knihu jsem četla už před nějakou dobou ale znovu jsem ji vzala do ruky a jedním dechem přečetla znovu :D

Sidonka3
23.08.2021 3 z 5

Devět stručných historických minipříběhů vypráví o životě českých panovníků. Je to hodně zjednodušené (jak taky jinak, primárně určeno starším dětem a mládeži), s nádhernými ilustracemi, jak jinak, když jsou nakreslené rukou Renáty Fučíkové, která je držitelkou mnoha národních i mezinárodních ocenění. Velikáni naší historie, které by neměli uniknout pozornosti žádného Čecha, jsou představeni v útlé knížce, která by mohla potěšit toho, kdo nezná osudy nebo některá fakta kolem osobností:
knížete Boleslava II. a biskupa Vojtěcha (vyvraždění Slavníkovců)
knížete Oldřicha a Boženu
knížete Břetislava I. a Jitky
krále Vladislava I. a jeho rytíře
Anežky České
Přemysla Otakara II.
krále Václava II. a rytíře Záviše z Fakenštejna
krále Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny
českého krále a římského císaře Karla IV. ?

eliska2106
26.12.2020 5 z 5

Fakta z českých dějin doplněná o méně známé skutečnosti. Tím se pro mě staly příběhy čtivé a obohacující. Nádherné ilustrace dokreslují atmosféru ❤️

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběhy českých knížat a králů v seznamech

v dalších seznamech2x