Příběh Země přehled

Příběh Země
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241652/bmid_pribeh-zeme-Exf-241652.jpg 5 37 37

První 4,5 miliardy let, od hvězdného prachu až po živou planetu. Jak koevoluce geosféry a biosféry utvářela naši planetu do dnešní podoby? To originálním přístupem odhaluje americký vědec Robert M. Hazen. V živých detailech vykresluje planetární cykly: od doby, kdy Slunce vycházelo co pět hodin, až po oceány před vznikem prvních kontinentů; od Velké oxidace, která zbarvila planetu dočervena, až po vulkanickou činnost, možná skutečnou příčinu zhouby dinosaurů. Jak reakce mezi organickými molekulami a horninami vedly ke vzniku života? Příběh Země je i příběhem průkopníků vědy.... celý text

Literatura naučná Věda Přírodní vědy
Vydáno: , Academia

Story of Earth , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh Země. Přihlašte se a napište ho.

LordSnape
24.07.2022 3 z 5

Je to hodně zajímavé, ale pro laika strašně matoucí a místy až na sílu odborné. Pokud nejste znalý v chemii nebo geologii, budete v tom plavat. Určitě to šlo napsat lépe.

los
15.07.2019 4 z 5

pěkně přehledně strukturovaný výklad, autor se při svých hypotézách netají preferencí pohledu geologa

souhlasím se závěrečným posláním: není třeba zachraňovat planetu Zemi, ta existuje 4,5 miliardy let, mnohokrát na ní život zanikl a zase se obnovil, bude tu bez nás, i s námi - zachraňovat můžeme jen samy sebe

Jacck
21.03.2019 5 z 5

Výborná populární kniha o geologické historii Země od jejího zrodu z hvězdného prachu až po zamyšlení nad jejím koncem 4 miliardy let v budoucnosti. Kniha se zabývá vznikem měsíce, zrodem kontinentů, stěhování kontinentálních desek, vznikem života a jeho provázaností s geosférou, dobami ledovými a dobami tepla, rizikem srážek s meteority, zamyšlením nad globálním oteplováním atd. Doporučeno.

Zatím zde není žádná související novinka.

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Příběh Země v seznamech

v Právě čtených1x