Pravda o Tibetu přehled

Pravda o Tibetu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278578/pravda-o-tibetu-0mz-278578.jpg 5 1 1

Kniha objasňuje historii a popisuje současnou kolonialistickou situaci v Tibetu okupovaném Čínou. Vydal ji Úřad pro informace a mezinárodní vztahy Tibetské exilové vlády v Dharamsale jako odpověď na tzv. Bílou knihu o Tibetu, kterou vydaly čínské úřady a zkreslovaly v ní svůj pohled na okupaci.

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Občanské sdružení LUNGTA

Tibet: Proving truth from facts , 1996

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pravda o Tibetu. Přihlašte se a napište ho.

petbrab
23.02.2023 5 z 5

Kniha z roku 1999 vydaná tibetskou exilovou vládou, přečteno v rámci Čtenářské výzvy.
Tibet - ne třeba obšírně komentovat, všichni si asi dovedou představit, co tam páchala a páchá Čína za zločiny proti lidskosti i mezinárodnímu právu.
Snad jen paralela s dnešní Ukrajinou v doslovu, kde slovenský tibetolog radí, že Tibet a dalajláma musí udělat ústupky vůči Číně, aby se "pohnuly ledy."
Dnešní Ukrajina ukazuje, že ústupky vedou leda k větší agresivitě a chuti usurpátora.
Západ je prostě nepoučitelný viz některé názory typu Kissinger a snaha o ústupky.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pravda o Tibetu v seznamech

v dalších seznamech1x