Poslední odysea přehled

Poslední odysea
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/537389/bmid_posledni-odysea-662fa5fc1643f.jpg 4 157 157

Sigma Force série

V zamrzlé grónské krajině objeví skupina vědců hluboko pod ledem středověkou loď. Její podpalubí ukrývá mnohem starší předměty – zbraně z doby bronzové – a v kapitánově kajutě leží zlatá mapa se stříbrným astrolábem. Mapa zachycuje trasu Odysseovy slavné lodi plující od Tróje, ukazuje však i ohnivou řeku tekoucí k městu ukrytému ve Středomoří. Město leží v podzemní říši Tartaros, jak Řekové označovali peklo. Podle bájí byli v Tartaru trestáni hříšníci a uvězněni nestvůrní starověcí Titáni. Když se rozšíří informace o Tartaru a o zázračných zbraních, které jsou tam ukryté, na nestabilním Blízkém východě se prudce zvýší napětí. Fantasmagorické děsy z Homérových děl jsou až příliš reálné – a mohou být vypuštěny do našeho světa. Příslušníci tajné organizace Sigma Force se vydají na místa, kam se ostatní bojí vkročit. Pokud mají předejít rozpoutání konečného světového konfliktu, musí projít samotnou branou pekla.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Thrillery
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Bookmedia

The Last Odyssey , 2020

Interpreti: Jiří Schwarz

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední odysea. Přihlašte se a napište ho.

veronika4001
25.05.2024 4 z 5

"Pro čtenáře na celém světě, ty, kteří stále hledají ztracené světy a pravdy ukryté v klikyhácích inkoustu na papíře."
Bronzoví krabi - tuurngaq - démoni, ohnivý býk, aj.
Intelektuální zvědavost, ale i touha po pomstě.
Stará zlatá mapa, stříbrný astroláb, stovky let staré tajemství ve Vatikánu.
Tento díl má více fantasy prvků, než díly předešlé, a připomíná mi to, jako kdyby autor pracoval s postavami z bájí. Přes bájná zvířata a další prvky jsem se dostala, dokonce ten býk mi tam i sedí, přitom jindy, potažmo jinou knihu, bych odložila. Přesto je tam něco, co mi chybí. Možná větší prostorové rozpětí a větší zaujetí pro věc, rozpracovanost, dychtivost po čtenářích. Rollins tady více zaklesnul do pohádky.

cubeice
05.05.2024 4 z 5

Taková standardní Rollinsovka. V první půlce mi to dokonce přišlo nějaké "pomalé", pokud se to o autorových knihách dá vůbec říci, ale finále celého příběhu bylo strhující. Za mě to tedy patří k lepším knihám o Sigmě, nikoliv nejlepším.

Timkim
08.02.2024 5 z 5

Tak toto bylo naprosto skvěle. Mytologii Řecka mám rád a tady to bylo dotaženo do extrému. Těžko se dalo usoudit, co z toho je pravda a co jen fikce. Chvíli mi to připomínalo Verneovku, chvíli Indiana Jonese. Vážně super. Co mě mrzí, že Kowalski neměl tolik prostoru ke svým legendárním hláškám. A ten konec? Co to má být...pevně věřím že něco vymyslí a dopředné to dobře. Dnes vysoko 95%

Petra Stehlíková: Konec jsem měla vymyšlený jako první

27.06.2021

Knižní novinky (43. týden)

18.10.2020

Kniha Poslední odysea v seznamech