Poslední hrad přehled

Poslední hrad
https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19166/bmid_posledni-hrad-QOH-19166.jpg 4 31 31

Povídky mistra americké sci-fi uvádějí čtenáře svými originálními nápady do podivných světů a exotických kultur. Kniha obsahuje 6 povídek a u každé z nich uvádí autor i podnět, z něhož vznikla. Vanceho styl je vyhraněný, nezajímá se tolik o technické detaily jako o vymýšlení bizarních sociologických společenských struktur a líčení podivuhodných krajiných scenérií. Všem povídkám vévodí myšlenka, že člověk si ve stresové situaci většinou poradí a je schopen vyřešit i zdánlivě nepřekonatelné problémy.... celý text

Literatura světová Povídky Sci-fi
Vydáno: , Winston Smith

The Best of Jack Vance, 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Poslední hrad. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (7)

cziss
29.12.2023 3 z 5

Základem těchto sci-fi povídek (a dle epilogu autor tak píše obecně) jsou především absurdní situace, společnosti... Je to zajímavé a neotřelé na čtení, ale musím přiznat, že mě to moc nechytlo.

berry1009
19.06.2020 4 z 5

Formát povídek mám rád. První povídky patří mezi slabší, i když jsou dle autora jeho oblíbené. Zlomová je povídka Poslední hrad, od které se to už jen zlepšuje. V měsíční můře ukazuje autor svou kreativitu, stejně jak ov Mejdanu. Poslední hrad a Stanice Abercrombie jsou zase napínavé a zaujmou stylem vyprávění.

AnoMANder
29.05.2020 3 z 5

Jacka Vance jsem do této doby neznal,ale jeho styl psaní povídek mi sedl. Povídky měly svižné tempo, zajímavé nápady, rozuzlení i vtipnou myšlenku. Nejvíce mě zaujal Poslední hrad (zasloužil by si i větší rozsah; nádherný pohled na konfrontaci upadající lidské civilizace s mimozemskými tvory) a Ullwardovo soukromí (krásná myšlenka mít pro sebe celou planetu).
Asi zkusím i nějaký román.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Poslední hrad v seznamech

v Právě čtených2x