Posledná šanca přehled

Posledná šanca
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479224/bmid_posledna-sanca-ay7-479224.jpg 5 1784 1784

Ryland Grace je posledný preživší na zúfalej misii Hail Mary – jeho neúspech bude mať za následok koniec ľudstva i planéty Zem. Lenže Ryland Grace si to neuvedomuje. Nepamätá si ani vlastné meno, tobôž detaily misie. Práve sa prebral z veľmi dlhého spánku, nachádza sa milióny kilometrov od domova a spoločnosť mu robia len dve mŕtve telá kozmonautov. S každou novou spomienkou si uvedomuje nemožnú úlohu, ktorá pred ním stojí.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Lindeni

Project Hail Mary , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Posledná šanca. Přihlašte se a napište ho.

petrn
22.07.2024 5 z 5

To byla pecka, co si budeme povídat!
Nejdřív jsem si říkal "ok, zajímavý námět, rozvzpomínání se na minulost ve vesmírné lodi, co ale bude dělat zbylé čtyři pětiny knihy?", ale pak přišel ten zásadní a úplně nečekaný zvrat!
Celý příběh je mimořádně čtivý a napínavý, jak již je u Andyho Weira standartem. Opět, to, že se (do jisté míry) opírá o fyziku a tvrdá fakta posazuje knihu o laťku výš. Moc mě bavila autorova představivost a pojetí živého organismu, zejména ta rozmanitost a vysvětlení fyziologie.
Mimochodem ten závěr by mě nenapadl asi ani za milion let!
Až to půjde někdy do kin, určitě si tu jízdu nenechám ujít.

cca
18.07.2024 5 z 5

Nádherný příběh o přátelství a o vědě. Fyzika vůbec není můj šálek kávy, ale autor se s příběhem popasoval tak dobře, že i když je kniha nabitá informacemi a člověk někdy prostě nechápe o čem je řeč, tak to vůbec nebrání pochopení a prožití příběhu jako celku. Krásná, krásná kniha. Rozhodně stojí za to se k ní vrátit a věřit, že právě takhle by jednou mohlo dopadnout první setkání......

DZi2
18.07.2024 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale po skvělém Marťanovi je tahle kniha obrovské zklamání. Těžkopádné, zdlouhavé, trochu nuda. Nedokázal jsem přistoupit na autorovu hru, a jeho vize vesmíru šla totálně mimo mě. A ten konec... tohle bohužel nešlo dát výš.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

50 nejčtenějších knih letošních prázdnin

01.09.2023

100 nejčtenějších knih roku 2022

27.12.2022

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Ne, vůbec to není strašidelné. Být v kosmické lodi dvanáct světelných let od domova a slyšet, jak někdo klepe na dveře, je naprosto normální.

Zatracené lidstvo! Zdržuje mě od mých koníčků.

Je to jednoduchý nápad, ale taky hloupost. Podstatné je, že když hloupé myšlenky fungují, stávají se geniálními.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Ocenění knihy (1)

2021 - Goodreads Choice Awards (Best Science Fiction)

Zfilmováno

Posledná šanca (2002)

Kniha Posledná šanca v seznamech

v Právě čtených49x
v Přečtených2 233x
v dalších seznamech16x

vesmír mimozemšťané záchrana planety sci-fi

Andy Weir
americká, 1972