Pôrodná sestra z Auschwitzu přehled

Pôrodná sestra z Auschwitzu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497695/bmid_p-rodna-sestra-z-auschwitzu-wgK-497695.jpg 3 846 846

Príbeh ženy, ktorá zachránila tisíce žien a detí v Osvienčime a vzoprela sa rozkazom neľútostného doktora Mengeleho. Pôrodná sestra z Auschwitzu je dramatický príbeh inšpirovaný hrdinským osudom Stanisławy Leszczińskej. Poľská sestra odviedla v Auschwitzi tisíce pôrodov, počas ktorých nezomrelo žiadne dieťa, žiadna matka. Bola to neobyčajne hrdinská žena, ktorá v dramatických podmienkach pomáhala tehotným väzenkyniam a ich bábätkám, najmenším a najbezbrannejším obetiam koncentračného tábora.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Lindeni

Położna z Auschwitz , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pôrodná sestra z Auschwitzu. Přihlašte se a napište ho.

p.stranska
08.06.2024 4 z 5

Audiokniha ČRo. Líbila se mi. Sice jsem se musela hodně soustředit, protože to přeskakování v čase a místech bylo trošku náročnější, ale námět je tak silný, že jsem dokázala udržet pozornost. Doslov na konci knihy mě utvrdil v tom, že si tohle dílo zaslouží nejméně čtyři hvězdičky. Příběh je totiž pravdivý a já si dokážu představit, kolik práce dalo shánění podkladů a materiálů pro samotné psaní.

Belanna
20.05.2024 2 z 5

Konečně jsem se dostala i k této knize a odkládám jí se smíšenými pocity.
Příběh a námět měl velký potenciál, ale naprosto mi nesedlo zpracování.
Působilo na mě jako hodně chaoticky poskládané a vypadalo to, jako kdyby se stále opakovalo jedno a totéž. Kdo není informovaný o prostředí a době, v knize nemá šanci se jakkoliv orientovat.
Stanislawě "mámě" Leszczyńské, jako reálné ženě, se však musím poklonit za to, co všechno dokázala udělat pro všechny ty ženy a jejich děti.

Knižníblázen
18.05.2024 5 z 5

Tahle kniha ukazuje zvěrstva,jaká se děla v Osvětimi a naději vězňů,ukazuje nám i osud jedné ženy,která pomáhá těhotným matkám. Není to moc pro slabé povahy.

Instinkt, Dům tisíce šepotů (32. týden)

06.08.2023

50 nejčtenějších knih roku 2021

27.12.2021

Porodní sestra z Osvětimi – fenomén, který dojímá srdce čtenářů

02.12.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Narození se od smrti nedá oddělit, že očekávání dítěte se vždy pojí se strachem ze smrti, že smrt je v narození neoddělitelně vepsaná.

Ženy, to je úplně jiný příběh. To je společenství komplikovaných osobností, mocná skupina nepředvídatelných, fascinujících individuí, podrobovaná neustálému hodnocení a věcné kritice.

Nejcitelněji ženu poraníte, když způsobíte utrpení jejímu dítěti.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Pôrodná sestra z Auschwitzu v seznamech

v Právě čtených63x