Popelka nazaretská přehled

Popelka nazaretská https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294187/mid_popelka-nazaretska-0G2-294187.png 5 50 50

Výsostně radostná píseň vznikla okolo roku 1955 v leopoldovské věznici.Zde autor,odsouzený na 25 let,jako vězeň stalinské zvůle, skládal tuto poetickou píseň,ukládal do paměti,protože papír a tužka byla vězňům zakázána.Po propuštění v roce 1962 byla zkompletována, dle paměti a propašovaných úryvků.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Popelka nazaretská. Přihlašte se a napište ho.

Knišíl
10.04.2024 5 z 5

Podobně jako u Zahradníčkovy poezie, mám nejraději u Renče jeho texty z vězení, které jsou psány jednoduchým stylem ale přece tak krásně. Za jakých podmínek vznikala zrovna Popelka se můžete více dozvědět v krátké reportáži na Radiožurnálu https://radiozurnal.rozhlas.cz/popelka-nazaretska-8004549
Naprosto se ztotožňuji s komentářem od mirektrubak, občas se to dělí na cestu rozumu (věda teologie) a cestu citu (umění), poznávání a cítění, obé cesty jsou klíčové a obé mohou vést k pravdě za vzájemného proplétání.

Legens
20.03.2024 5 z 5

Při četbě této nádherné a nesmírně dojemné básně, která vznikla během autorova věznění v komunistickém kriminále, se mi vybavují stejně tak nádherné a dojemné skladby Adama Michny z Otradovic, jejichž autor nejlepší léta svého života prožil během celého průběhu děsivé třicetileté války.

Netopyr07
04.05.2023 5 z 5

Nenapadlo by mě, že přečtu tak rychle a docela i s chutí knihu poezie, respektive dlouhý "kus poezie", ale je to tak, přátelé... U mě dobrý... ;-) Nádherně přebásněný Nový Zákon.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Popelka nazaretská v seznamech