Pohádkové lístečky č. 21 přehled

Pohádkové lístečky č. 21
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250164/bmid_pohadkove-listecky-c-21-250164.jpg 5 3 3

Soubor krátkých pohádek z různých koutů světa. Obsahuje příběhy: Oříšková Katka, Velkoočko a červenoočko, Kantjil rybářem, Ebenový kůň, Co zaseješ, to sklidíš, Šibal a chytrák, Zlatý džbán, Zlatá sekyra

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádkové lístečky č. 21. Přihlašte se a napište ho.

Damato
16.11.2018 5 z 5

Tyhle pohádkové lístečky já milovala, vždycky když jsem byla nemocná ( a občas , při čtvrtletních hodnoceních, kdy paní učitelka na základce připisovala černé puntíky za chování do tzv:"důvěrníčku"- ne až tak úplně nemocná, ale trochu jsem to hrála, abych před Vánocemi moc rodiče nevyděsila svými černočernými puntíky ), mi je maminka kupovala a já si je v teple postýlky četla a znala je pak zpaměti. Bylo to moc prima čtení - vím, že mě uchvátilo povídání např. o zrcadélku ve džbánu - pohádka z Asie -mělo to pro mě kouzlo hodně neznámého a když mi pak tatínek ukazoval v atlase, kdeže ta Asie leží- nevím, jak ostatní děti, ale já si pak v Atlase světa listovala jak v pohádkové knížce a představovala jsem si , jak tam lidé žijí. Zkoušela jsem, jak mohou Japonci vidět , když jsem si zešikmila oči a hodně dlouho jsem je litovala, jak blbě vidí- nežli mi pak naši vysvětlili, jak to všechno je....

wooloong
19.08.2018 5 z 5

Edice pohádek z celého světa, která vycházela dvacet let. Originální formát přeložených desek a v nich po osmi knížečkách, v každé jedna pohádka. Jako děti jsme je milovaly, během let se někam ztratily a já po nich stále pátrám a doufám, že tuto unikátní sérii někdo vydá znovu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádkové lístečky č. 21 v seznamech