Perla přehled

Perla
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97942/bmid_perla-jAy-97942.jpg 4 211 211

Perla svetovej prózy. Krehký príbeh nekonečnej ľudskej lásky, no zároveň aj nenávisti, túžby po bohatstve, a konečne – tragického rozčarovania nad jeho pominuteľnosťou.

Literatura světová Novely
Vydáno: , H+H (H&H)

The Pearl , 1947

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Perla. Přihlašte se a napište ho.

Aykiru
26.07.2023 3 z 5

Na rozdíl od své sestry-novely Měsíc zapadá, je Perla jednoduchým na můj vkus až klišovitým příběhem o neštěstí, které číhá za splněným snem. Ničím neodlehčená kritika společnosti, dopadá jako bič a běsní jako rozbouřené moře, jen aby pateticky demonstrovala zřejmé.
A perlička na dně se ne a ne objevit.

Kackac77
24.02.2023 5 z 5

Příběh o tom, jak rychle nabyté bohatství nemusí nutně znamenat štěstí, dost často právě naopak. Moc se mi líbí jazyk jakým Steinbeck píše. Jeho knížky jsou smutné, ale tak hluboké. Pár stran a kolik toho na nich dokáže říct! Krása.

Kory98
13.08.2022 5 z 5

Příběh o tom, jak moc může náhlé bohatství život člověka změnit. A řekla bych, že v tomto platí staré moudro, a je to vždy k horšímu. Bohatství změní nejen člověka samotného, ale i lidi okolo něj. Málokomu totiž bohatství přinese štěstí. A návrat zpátky do původního života bývá často draze vykoupen nebo se ani vrátit nelze. Útlá kniha, která Vás donutí přemýšlet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Perla v seznamech

v Právě čtených2x