Ocelové město přehled

Ocelové město https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463000/mid_ocelove-mesto-BJq-463000.jpg 4 814 814

Ocelové město / Jul. Verne ; přeložil Jan Wagner ; s 32 illustracemi L. Benetta. Lipská vazba. Edice: Dobrodružné cesty ; [sv. 12]

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Josef R. Vilímek

Les Cinq Cents Millions de la Bégum , 1879

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ocelové město. Přihlašte se a napište ho.

Ministr
19.05.2024 3 z 5

Technické popisy mě tak nebaví jako ty popisy přírody z jiných verneovek, takže i takhle krátká kniha mě chvílemi nudila.
Taky Verneovo vykreslení Francouzů jako nejlepších a nejhodnějších lidí mě celkem otravovalo. Nutno ale říct, že rozpínavost a povahu Německýho národa vzhledem k historickým událostem, který následovaly po vydání této knížky, odhadl poměrně dobře.

PitoR
20.04.2024 5 z 5

Obrovské dedičstvo!
Nečakané nadobudnutie veľkého majetku vo vedeckých kruhoch môže poslúžiť pokroku, ale, bohužiaľ, aj skaze. Na cestu pokroku sa vydal francúzsky vedec, doktor Sarrasin. Jeho príbuzný, profesor Schultze z Nemecka, však svoje schopnosti a vedomosti otočil v prospech vynálezov ničivých zbraní. Zaujímavý námet, v pozadí večný boj - konkurencia medzi Francúzskom a Nemeckom. Pán Verne nesklamal.

Any935
02.03.2024 4 z 5

Velice zajímavý příběh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ocelové město v seznamech

v Právě čtených7x