Strážkyně vlčí síly přehled

Strážkyně vlčí síly
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248638/bmid_strazkyne-vlci-sily-YnB-248638.jpg 4 42 42

Nespoutaná magie série

< 2. díl

Daina miluje zvířata a díky svému magickému nadání má dar s nimi telepaticky komunikovat. Když ji na pomoc zavolá vlčí smečka, která jí kdysi zachránila život, vydává se se svým učitelem magie do údolí Dlouhého jezera, aby zjistili, co ohrožuje tamní zvířata. Čeká je obraz zkázy: pokácené stromy, údolí proměněné v doly, utrpení zotročených tvorů. Místní vládci v údolí objevili vzácné černé opály a ze všech sil je dolují a s nimi i magii, kterou ztělesňují. K čemu tolik magické síly potřebují? Daina si s hrůzou si uvědomí, jak těžký boj o život je všechny čeká a že musí rychle zdokonalit své ovládání divoké magie, aby zachránila sebe a své přátele.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , CPress
Originální název:

Wolf Speaker , 1993


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážkyně vlčí síly. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (14)

TaLu
22.03.2024 4 z 5

Daina odpovídá na volání vlčí smečky, která ji žádá o pomoc. V údolí, kde smečka žije, se děje něco podivného. Zdaleka nejde jen o kácení stromů. Dainu provází Numair, s dalšími postavami z minulého dílu se setkáme jen okrajově. Některá zvířata naopak potkáváme znovu, a nová poznáváme. Naše mladá milovnice zvířat prohlubuje svůj dar, už pro ní není těžká komunikace a dokonce může pozorovat a vnímat skrze smysly hostitele. Na panství v údolí spřádají nepřátelé zradu proti králi. Ještě že je příběh opět ukončený, protože další díly (pokud byly) asi nebyly přeložené. Což je škoda, je to teď časté.

niki-chan
27.07.2023 3 z 5

Někdy byl děj i popis okolí velmi zmatečným a někdy až moc přímý, ale celkem vzato byla kniha zajímavým čtením, především z té zvířecí strany.


Atanone
18.09.2021 5 z 5

Možná, kdysi, než jsme si vzali do hlavy, že tady tomu velíme, jsme věděli, že i když chodíme po dvou, můžeme ve spojení s ostatními bytostmi používat tlapky, ploutve a křídla. Někteří to ještě vědí. Není jich moc, ale bohudíky se najdou. Zvířata všeobecně rozumí daleko líp nám, než my jim. Možná to bude tím, že neznají pýchu. Pán, který napsal, že papoušci pouze opakují slova bez toho, že by rozuměli jejich smyslu, si asi s nimi nedal moc práce a přistupoval k nim s povýšenou arogancí. Každopádně nežil 10 let s naším korelákem, který bez problémů rozumí většině toho, co po něm chci, i když jako každé rozmazlené ptačí děcko, to ignoruje, dokud nezačnu řvát. Když zavolám „pojď sem“, pokud zrovna netrucuje, přiletí. A když on volá mě, nevříská jako já, když se dostanu do varu, ale volá na mě „pojď sem“.
Měla jsem to štěstí, že moji rodiče mě v mých handicapech nelitovali otevřeně. Učili mě, že pokud něco chci a z daného hlediska to nemůžu mít, musím to přijmout a umět se toho se ctí vzdát, nebo najít jiný způsob, jak se k tomu dostat.
Tím jsem jen chtěla říct, proč mi tato pohádka o dívce, co dokáže mluvit se zvířaty a splynout s nimi, nepřijde až tak pohádková. Spíš bych řekla, že je pro mě v mnoha směrech inspirativní.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Připravované knižní novinky (22. - 26. 6.)

23.06.2015


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Strážkyně vlčí síly v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených69x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených11x
v Knihotéce69x
v Chystám se číst33x
v Chci si koupit18x
v dalších seznamech2x

Štítky knihy

magie vlci

Autorovy další knížky

Tamora Pierce
americká, 1954
2014  86%Zaklínačka koní
2015  87%Strážkyně vlčí síly