Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo přehled

Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269277/bmid_nenavist-priatelstvo-zvadzanie-lask-zs1-269277.jpg 4 112 112

Ďalšie poviedky kanadskej laureátky Nobelovej ceny, v ktorých nazriete do kuchyne osudu. Tam, kde vznikajú životné príbehy z náhod, krutých žartov a láskavých podrazov. Onkologická pacientka pobozká tínedžera a vydoluje zo seba vôľu žiť. Stará dievka, ktorú už všetci odpísali, vycestuje za ctiteľom, ktorý o ňu vlastne nikdy neprejavil záujem, a vyhrá celoživotné šťastie. Dej plynie, postavy sa mu poddávajú, no potom sa vzbúria – zakaždým inak, ako by ste čakali.... celý text

Literatura světová Povídky Pro ženy
Vydáno: , Zelený Kocúr

Hateship, Friendship, Courtship, Loveship, Marriage , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo. Přihlašte se a napište ho.

verense
21.06.2024 2 z 5

Pro mě tahle knížka byla nebetyčně nudná, vyloženě jsem se musela kousnout, abych ji dočetla. Ne že by snad Alice Munro neuměla psát, ale po dočtení každé povídky jsem se vždy ptala, co jsem si vlastně z toho měla odnést, jaká je pointa, která z myšlenek mi má obohatit můj vnitřní svět. A nenašla jsem vlastně nic, co by ve mně tak nějak rezonovalo a měla jsem chuť se tím dál zabývat.

gabriela8591
17.07.2023 odpad!

Přečtena asi půlka knížky, nezaujalo, nemohla jsem se začíst, příběhy o ničem...

Koka
17.12.2022 3 z 5

Většinou banální příběhy postav, kterým jsem nerozuměla, zdlouhavé popisování jejich pocitů a činů, které mi připadají nepochopitelné, nepravděpodobné. Skvělou pointu má pouze titulní povídka, ale i u ní je zjevná naprostá absence vtipného završení příběhu, které by se přímo nabízelo.
Zaujaly mne pouze některé reálie kanadského života, třeba to, že kuřáci - klienti "domova důchodců" (asi šlo spíše o Alzheimer-centrum) musí mít při kouření na sobě azbestovou (!) zástěru. Kdoví, zda doopravdy, nebo je to pouze autorčin výmysl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2002 - Commonwealth Writers' Prize (Best Book - Canada and the Caribbean)

Kniha Nenávisť, priateľstvo, zvádzanie, láska, manželstvo v seznamech

v Právě čtených1x