Démoni minulosti přehled

Démoni minulosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480979/bmid_demoni-minulosti-h32-480979.jpg 4 26 26

Když se paní Eliška dlouho nevrací ze své každodenní projížďky, vydává se ji její manžel Vilém z Cornštejna hledat. To, co najde na cestě kousek od hradu, jím hluboce otřese. Naštěstí má opět po boku věrného přítele Jakuba, který se ujímá pátrání a je odhodlaný najít pachatele ohavného zločinu stůj co stůj. Rozbíhá se vyšetřování, kde o podezřelé není nouze, jenže který z nich je ten pravý? Navíc odhalení viníka není to nejdůležitější… Situace se zkomplikuje ještě víc v okamžiku, kdy se na sousedním panství pana Albrechta z Hornic usídlí bájný hejkal a napadá jeho poddané. Starý šlechtic v největším zoufalství požádá Jakuba, svého úhlavního nepřítele, o pomoc. Ta je mu ale na výslovný rozkaz pana Viléma odmítnuta. Což ovšem neznamená, že Jakub nechá démona beztrestně vraždit. Podaří se mu i tentokrát dostát své pověsti šikovného vyšetřovatele a odhalit pachatele zločinu, který zasáhl i jeho osobně, a to na tom nejcitlivějším místě?... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Démoni minulosti. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (7)

babystar
11.05.2024 3 z 5

Čtvrtá historická detektivka, v níž obyvatele Cornštejna dožene neblahá minulost spojená s krutým Vilémovým otcem. Poslouchala jsem jako audioknihu a občas jsem byla zmatená z přeskakování děje a mnoha postavami, kdy jsem musela přemýšlet, o koho vlastně jde. Taky se mi nezdálo chování hlavních postav. Jakub je jednou mírný a chápavý a najednou téměř krutý. Vilém je plačící slaboch a najednou krutý zuřivec. Podle mne ještě autorce něco chybí do vypravěčského umění pana Vondrušky i umění nadsázky pana Bauera.

Opatov
25.10.2022 4 z 5

Další díl od mé, teď již oblíbené autorky. Jakub a Vilém opět vyšetřují. Trochu pohádka, trochu historie, trochu romantika. Tentokrát musí hledat pachatele hluboko v minulosti.


Stana46
30.08.2022

Autorka má bezesporu vypravěčský talent, její knihy se dobře čtou, jsou poutavé, ze série Moravské případy Jakuba a Viléma jsem přečetla všechny čtyři a docela se mi líbily. Ale když už své příběhy situuje do konce 13. století, měla by se také s tou dobou seznámit. Příslušník šlechty podléhal jen jurisdikci zemského soudu, bylo vyloučeno, aby šlechtic soudil nebo dokonce nechal mučit jiného šlechtice. Dokonce ani vůči poddaným neměl každý šlechtic hrdelní právo, to uděloval panovník.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Démoni minulosti v seznamech

v Přečtených29x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených1x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst11x
v Chci si koupit5x