Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDR přehled

Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDR
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533380/bmid_mezi-dvema-kimy-na-studiich-v-kldr-65e21684005b6.jpg 4 1062 1062

Unikátní vhled do života v KLDR, zemi, do které se člověk běžně nepodívá, a pokud ano, vidí pouze to, co mu režim chce ukázat. Koreanistce Nině Špitálníkové se tuto pečlivě budovanou oponu podařilo odhrnout.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDR. Přihlašte se a napište ho.

Toledo
05.05.2024 5 z 5

AUDIOKNIHA
Skvěle načteno a super zajímavé jako vždy. Mám přečtené všechny její knihy a vždy mě to baví.
Určitě doporučuji

petunkav
02.05.2024 4 z 5

Na knihu jsem se celkem dlouho chystala. A splnila mé očekávání.
Napsané dle mě dobře. Bála jsem se dlouhých "nudných" popisů, ale ty se nekonaly.
No a země strašidelná. Obdivuju každého, kdo se tam vydá.

Miszda
16.04.2024 4 z 5

Kniha popisuje každodení realitu KLDR z pohledu jejích obyvatel, ať už vyšší nebo nižší třídy i z pohledu cizince a jak ho místní vnímají. Dle kapitol je rozdělena na život na koleji/univerzitě, ve městě, mimo město ... poslední kapitolou je úvod do historie Koreje (nadvláda Japonska, vznik KLDR a Korejská válka), kterou bych možná mnohem více ocenila, kdybych si přečetla na začátku, jelikož v průběhu knihy se tato období a události zmiňují velmi často.

Celkově se mi kniha líbila, jsou zde popsány zvyky nebo spíše uměle vytvořené tradice, i to jak k nim došlo, jak v průběhu let až do dnes (ne)fungovalo hospodářství, jak vypadá obchod nebo restaurace, jak to mají s vojenskou službou, tajnou policií a co všechno stát nařizuje nebo "doporučuje".
Zpočátku měla kniha velmi rychlý spád a u mě se střídal jeden šok za druhým, to cca v polovině polevilo, ale na druhou stranu když si uvědomíte, že je zde popsána realita a nikoliv fikce, jste rádi že ne každý prohřešek je trestán smrtí.
V knize se trochu přeskakuje a vrací se k událostem a místům, ale to závisí spíše na rozvržení kapitol, takže kniha nejde úplně chronologicky.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023