Medicejští: Úpadek rodiny přehled

Medicejští: Úpadek rodiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445210/bmid_medicejsti-upadek-rodiny-Wsq-445210.jpg 4 10 10

Medičejští / Mediciovci série

< 4. díl

Paříž 17. století je samotnou esencí zkaženosti a násilí. Marie Medicejská, která se nedávno provdala za Jindřicha IV. Francouzského, musí velmi brzy čelit chtivosti Henriette d’Entragues. Jindřich totiž své oblíbenkyni v písemném dokumentu slíbil, že si ji vezme za manželku, a nyní je tento list zbraní, kterou ho Henriette vydírá. Není to však jediná hrozba: další přichází od skupiny šlechticů, kteří intrikují, aby svrhli vládu. Po zjištění, jak velké nebezpečí hrozí, se Marie rozhodne svěřit Mathieu Laforgemu, zdatnému zvědovi a nájemnému vrahovi, jenž je schopen překazit nejedno spiknutí. Ale královna ještě neví, že její život bude poznamenán neustálým bojem proti těm, kteří chtějí konec její vlády. Když Jindřich IV. Francouzský jako oběť komplotu umírá, na obzoru se objevuje nezadržitelný vzestup hvězdy francouzské politiky první velikosti: kardinál Richelieu. Je to právě on, kdo po smrti krále získává stále větší moc a zrazuje přitom ženu, která víc než kdokoli jiný přispěla k jeho úspěchu: Marii Medicejskou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Omega
Originální název:

I Medici. Decadenza di una famiglia , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Medicejští: Úpadek rodiny. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

Mindy
27.04.2023 3 z 5

Ocitáme se ve Francii v 1. polovině 17. století na královském dvoře, kde vládne král Jindřich IV. a jeho choť Marie Medicejská. Kniha je zaměřena především na Marii a její život, nejdříve po boku svého nevěrného manžela. Poté, po jeho zavraždění, přichází na scénu a vlády se ujímá nejstarší z jejich šesti dětí, nevýrazný a snadno ovlivnitelný Ludvík XIII. Z dalších postav stojí za zmínku kardinál Richelieu, jemuž Marie pomohla dostat se na výsluní a on se jí za to odvděčí - zradou.

alibaba72
23.01.2021 5 z 5

Už hodně dlouho jsem u knihy tak moc negoogloval :-) skvělý závěr celé série.


Petra de Valo
09.01.2021 3 z 5

Ktovie, ako to naozaj bolo. Prečítala som mnoho kníh o Márii Medici a Henrichovi IV. a väčšinou bol ich vzťah popisovaný ako veľmi turbulentný a problematický, Leonora a Concino boli Márii blízki, ale v skutočnosti to vraj boli ziskuchtiví podvodníci. Mám pocit, že v tejto knihe boli všetky postavy značne idealizované a vykreslené v dobrom svetle. Ale to nevadí, iný pohľad na 400 rokov starú históriu nie je na škodu, každopádne, kniha sa mi čítala veľmi dobre.

všechny komentáře

Související novinky (2)

Knižní novinky (49. týden)

29.11.2020


Knižní novinky (29. týden)

12.07.2020


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Medicejští: Úpadek rodiny v seznamech

v Přečtených15x
ve Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce68x
v Chystám se číst28x
v Chci si koupit5x
v dalších seznamech1x