Policie pomo pije přehled

Policie pomo pije https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85047/policie-pomo-pije-85047.jpg 4 149 149

Šestý román z deseti, napsaných švédskou dvojicí spisovatelů. Významný finanční magnát Viktor Palmgren je zastřelen neznámým mužem uprostřed slavnostního večírku v hotelu Savoy. Kvůli lehce opožděné reakci řadových policistů střelec uniká a nezůstává po něm jediná stopa. Vzhledem k tomu, že se vyšetřovatelé brzy dostávají s případem do slepé uličky, vyžádají si na pomoc komisaře Martina Becka. Ten se však rychle zamotává do spletitých intrik vrcholné politiky a businessu… Ze švédského originálu „Polis, polis, potatismos!“, vydaného nakladatelstvím P.A. Norstedt och Söners Förlag, Stockholm 1970, přeložil František Fröhlich. Vydání druhé, v Nakladatelství Svoboda první.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Svoboda

Polis, polis, potatismos! , 1970

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Policie pomo pije. Přihlašte se a napište ho.

jirina4159
26.09.2022 5 z 5

Takové všední přiblížení policejní práce, já jsem byla spokojená, četlo se to samo.

Dasa1313
02.09.2022 3 z 5

Knihu jsem objevila na vlakovém nádraží v polici s názvem "kniha do vlaku". Tudíž jsem nečetla pět předchozích dílů a rovnou přečetla díl šestý. Recenze na knihu zde byly velmi hezké a začátek knihy se mi také četl velmi dobře, hlavně po zjištění, že s děj odehrává ve městech Malmö-Kodaň, které po shlédnutí seriálu Most naprosto zbožňuju a oblíbila jsem si díky němu severské krimi. Líbilo se mi, že hlavní postavy mezi těmito dvěma městy cestují leteckou dopravou, jelikož ještě slavný Öresundský most nebyl postaven. Ale to pro mě bylo asi to nejzajímavější.. jak již bylo řečeno stačí si přečíst první tři a poslední tři stránky. Těch 245 stran mezi tím je hlavně politický příběh bez zápletky, kde je hlavně zdůrazněno, že bohatí lidé jsou priviligovanější. Kniha je příjemná, nenáročná, ale já mám raději větší napětí.

baji42
06.08.2021 4 z 5

Příjemná detektivka z minulého století:-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Policie pomo pije v seznamech

v Právě čtených1x

severská krimi švédské detektivky