Lovkyně přehled

Lovkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/455131/mid_lovkyne-JC1-455131.jpeg 5 347 347

Válečný korespondent Ian Graham se spolu se svým kolegou vydává na lov válečných zločinců, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Postupně zacílí na bývalou nacistku Lorelei Vogtovou, jíž se přezdívalo Lovkyně. Nina Marková vyrůstala na Sibiři. Když její země vstoupila do války, stala se pilotkou ženského leteckého oddílu. Jednoho dne je však její letoun sestřelen. Setkává se s Lovkyní a stává se jediným svědkem, který se s touto nacistkou střetl a přežil. Sedmnáctiletá Jordan McBrideová z Bostonu, navzdory společnosti i vlastní rodině, touží stát se fotografkou. Když si její otec přivede domů snoubenku, pocítí zvláštní neklid. Rozhodne se tedy zapátrat v ženině minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Huntress , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Lovkyně. Přihlašte se a napište ho.

LucieT
19.05.2024 5 z 5

Jednoznačně pět hvězd, příběh mě úplně vtáhl a nebyla jsem schopná přestat číst. Konec jsem čekala trochu víc akční, ale i tak to byla celkově jízda. Super, jednoznačně všem doporučuji!

Evaho73
12.05.2024 5 z 5

Lovkyňa je pútavý a strhujúci román, ktorý osloví fanúšikov historických románov, thrilleru a silných príbehov o ženách.
Dej príbehu sa odohráva v období po 2. svetovej vojne a sleduje osudy troch žien, ktorých životy sa prepletajú nečakanými spôsobmi. Všetky tri ženy v tomto románe sú silné a nezávislé. Nie sú to len obete okolností, ale aktívne bojujú za to, v čo veria. Autorka tu celkom realisticky vykresľuje atmosféru povojnovej Európy aj s tým, ako sa ľudia vyrovnávali s hrôzami vojny a ako sa snažili znovu vybudovať svoje životy.
Nebojí sa poukázať ani na ťažké témy, ako je vojnové trauma, pomsta a spravodlivosť.

Neluš
05.05.2024 5 z 5

Proč jsou vždy nakonec nejlepší knihy ty, do kterých se člověku vůbec nechce ?
Přes dva roky v knihovně a teď toho lituji, že jsem ji tak dlouho nechala čekat :)

Knižní novinky (17. týden)

18.04.2020

Kniha Lovkyně v seznamech