Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža přehled

Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151592/laska-si-ta-najde-pod-hviezdami-juzneho-kriza-151592.jpg 5 51 51

Láska si ťa nájde série

1. díl >

Hallie Thomasová sa po bratovej smrti rozhodne prijať pozvanie do Autrálie od syna majiteľa baní Chadwicka Morgana a bez váhania opustí zadymený Newcastle. Pri plavbe do zasľúbenej krajiny takmer zomrie na zápal slepého čreva, no zachráni ju kanadský lekár Tristan Faulkner, odsúdený za rebelstvo proti Anglicku. Vytvorí sa medzi nimi nesmelé, platonické puto, ktoré ich však spojí na celý život. Hoci sa Hallie vydá za Chada a má s ním deti, Tristan v osudových chvíľach vždy vstúpi do jej života ako záchranca, až sa napokon za dlhej Chadovej neprítomnosti stanú i milencami. Hallie si odrazu uvedomí, že si želá, aby sa Chad z Anglicka už nikdy nevrátil....... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Slovenský spisovateľ
Originální název:

The Moon Below , 1990


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (20)

evask
22.10.2023 5 z 5

Sice červená knihovna, ale dobře vymyšlená. Hlavní hrdinka se dostává do svízelných situací, takže trnete, jak tohle dopadne.

Evaho73
16.10.2023 5 z 5

Vždy som mala rada dobrodružné historické príbehy ústrednou témou ktorých bolo osídlovanie nejakej divokej a nespútanej krajiny. Z toho vyplýva, že táto kniha bola pre mňa v každom smere fascinujúca. Musím autorku iba pochváliť, ako sa jej dômyselne podarilo spojiť fikciu s históriou a užívala som si príbeh, ktorý bol obsahovo vyvážený. Nebola tam prehnaná romantika a kochala som sa opismi jednak krásnej prírody ako aj drsného života novo usadlíkov, či už tých slobodných alebo z radov trestaneckých vysťahovalcov. Samozrejme romantická zápletka ulahodila mojej dušičke a príbehu neuškodila ani určitá dávka feminizmu.
Kniha "Pod Jižním křížem" je jedna z tých, ku ktorým sa budem chcieť ešte vrátiť.


alekis
12.10.2023 5 z 5

Byla jsem svedená...
Svedená komentářem od hankapimi a dalšími níže, takže předešlá rozečtená kniha zůstala na chvíli opuštěná...
A já jsem skočila rovnýma nohama do Austrálie počátku 19. století.

Všichni víme, že láska je nezpochybnitelnou součástí lidského života. Tato kniha je samozřejmě také plná lásek. Je v ní toho ale mnohem víc! Dějů nejen radostných, ale i hrozných a tragických. To je potřeba si přečíst, stojí to opravdu za to.

Pro mě bylo nadstavbou, jak autorka zajímavě a snad i zasvěceně - bylo určitě záhodno si ty věci nastudovat - přiblížila počátky osídlování kontinentu, a to z velké části deportovanými trestanci, z nichž mnozí byli odsouzeni za krádež bochníku chleba a podobné přestupky. Také rozvoj prvních měst a osad, v knize je krátce zmíněno i zřízení, obchodování, kontakty s mateřskou Anglií, lodní doprava...
A rovněž popisy přírody a prostředí, to nemá chybu! Hlavní hrdinka Hallie často porovnává rozlehlé prostory a čistý vzduch Nového Jižního Walesu s hornickým Newcastlem, kde se narodila a vyrostla, jehož úzké ulice a malé domky byly stále pokryté uhelným prachem...
Je to dobře napsaný a hodně zajímavý román. Čtenářky, a možná i čtenáři, které baví dramatické příběhy, si ho mohou s potěšením přečíst.
Doporučuji :-).

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených73x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených11x
v Knihotéce17x
v Chystám se číst42x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

Austrálie osidlování

Autorovy další knížky

Barbara Bickmore
australská, 1927 - 2015
1997  85%Létající lékařka
1996  94%Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža
2000  100%Návrat
2003  75%Choď za svojím snom
1996  100%Sny a prebudenia