Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža

Hallie Thomasová sa po bratovej smrti rozhodne prijať pozvanie do Autrálie od syna majiteľa baní Chadwicka Morgana a bez váhania opustí zadymený Newcastle. Pri plavbe do zasľúbenej krajiny takmer zomrie na zápal slepého čreva, no zachráni ju kanadský lekár Tristan Faulkner, odsúdený za rebelstvo proti Anglicku. Vytvorí sa medzi nimi nesmelé, platonické puto, ktoré ich však spojí na celý život. Hoci sa Hallie vydá za Chada a má s ním deti, Tristan v osudových chvíľach vždy vstúpi do jej života ako záchranca, až sa napokon za dlhej Chadovej neprítomnosti stanú i milencami. Hallie si odrazu uvedomí, že si želá, aby sa Chad z Anglicka už nikdy nevrátil.......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151592/laska-si-ta-najde-pod-hviezdami-juzneho-kriza-151592.jpg 4.742

Láska si ťa nájde 1.

Vydáno, Slovenský spisovateľ

The Mood Below, 1990

Kniha Láska si ťa nájde: Pod hviezdami Južného kríža

MarciBe

Takhle si představuji ideální chytrý oddychový román pro ženy s dobře propracovanými postavami. Hallie přijímá nabídku k sňatku od Chada Morgana a odchází z bezútěšného života v Anglii do Austrálie. Chad i Hallie jsou silné osobnosti a čeká je dlouhá cesta - na ní se Hallie stává samostatnou emancipovanou ženou, Chad úspěšným obchodníkem a pak je tu ještě jeden důležitý muž Halliina života - doktor Tristan. Román z doby osidlování Austrálie, kdy se tato země oproti Anglii jevila jako země neomezených možností a dávala lidem bez rozdílu postavení alespoň naději na lepší život.

Dandy1

Odvážná Hallie mi připomíná Scarlett Oharovou. Příběhu z osídlování Australského kontinentu nic nechybělo.

Rosana
27.11.2020

Skvělá knížka, přesně můj oblíbený styl.

harena
14.11.2018

Opravdu už jsem měla chuť na pěknou romantiku a jsem nadšená. Krásný, čtivý příběh z osídlování Austrálie. Láska, dobrodružství, krásná příroda a trocha historie, to vše je v tomto velice dobře napsaném románu pro ženy a já jsem si čtení opravdu užila. Pro chvíle příjemného odpočinku doporučuji.

fajvka
03.10.2017

Romantiika, láska, dobrodružství a kouzelná země Austrálie - to vše v knize najdete. Čte se velmi dobře.

Laime
17.07.2017

Krásná kniha, přečtena jedním dechem. Romantické osudy hrdinů neurazily a historické pozadí a souvislosti příběhů mne vyloženě nadchly. Mám chuť si přečíst něco dalšího o osídlování Austrálie.

putpuda
30.08.2015

Tato kniha patří k nejlepším, co jsem četla. Četla jsem ji už hodně dávno, ale často si zrovna na tuhle knížku vzpomenu, mám moc ráda "australské" knihy. Škoda jen, že na jinou knihu od této spisovatelky jsem nikde nenarazila.

sabca
01.10.2014

Krásná kniha z doby osidlování Austrálie. Vtáhla mě do děje hned od začátku, což se mi tak často nestává a nerada jsem jí odkládala. Příběh byl romanticky a často i velmi drsný. Kdyby byla možnost dala bych i o hvězdičku více. Doporučuji k přečtení.