Perla v mlze přehled

Perla v mlze
https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/280764/mid_perla-v-mlze-nrV-280764.jpg 4 106 106

Landry série

LANDRY II. série

2. díl

Ruby je pravým opakem své sestry - dvojčete Gisselle, vypočítavé, sobecké, nesnesitelné manipulátorky. Přesto je Ruby nevýslovně šťastná, že má rodinu, že našla otce a s ním i rodičovskou lásku, kterou předtím nepoznala. Nevlastní matka v ní však vidí vetřelce, snaží se ji z domu za každou cenu vyštvat, a tak sedmnáctiletá Ruby odjíždí do internátní dívčí školy. Je to ale správné rozhodnutí? Aby zapomněla na příkoří, začne se opět věnovat malování a najde i lásku...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Pearl in the Mist , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Perla v mlze. Přihlašte se a napište ho.

chaera
17.02.2022 3 z 5

Líbilo se mi to o něco méně než první díl - já zkrátka nemůžu přijít hlavní hrdince na chuť. Spíše než soucit k jejímu nešťastnému osudu jsem se cítila otrávená. I v tomto díle mám problém s jednotvárnými postavami (kdy jsou všichni buď 100% hodní nebo 100% zlí), přičemž ty zlé postavy slouží jenom k tomu, aby ztěžovaly osud hlavní hrdince bez zjevného důvodu. Kniha je neuvěřitelně čtivá, autorka používá výborný jazyk a celá atmosféra knihy na mě přím dýchá. Ale postavy nedokážu vystát a každá kapitola následuje vzorec: Ruby je šťastná → bez zjevného důvodu se jí něco špatného stane → Ruby neudělá nic proto, aby svou situaci změnila. Její role trpitelky začala být velmi brzo ohraná. 3/5

georginaa
04.10.2020 5 z 5

Pokračování Ruby, která je zase o nějaký ten rok starší. Prožívá nový život na internátě, její první lásku a začíná si uvědomovat, co vlastně od života chce.

hana.v
23.03.2020 4 z 5

Kniha se skvěle čte a stejně tak, jako první díl, ani tenhle druhý mě nezklamal. Opět napínavý příběh plný zvratů nutí ke čtení jedné strany za druhou. Některé části mi ale přišly, že jsou až příliš "přitažené za vlasy".

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Perla v mlze v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech3x