Královna Alžběta přehled

Královna Alžběta https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356303/bmid_kralovna-alzbeta-H5A-356303.jpg 4 143 143

Elizabeth I série

< 2. díl

Odehrává se na pozadí oslnivé nádhery tudurovského dvora a nejslavnějších událostí své doby, vypráví dramatický,složitý a hluboce jímavý příběh plný intrik, lásky a bolestné ztráty, jehož protagonistkou je největší anglická královna

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , BB art

The Marriage Game , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Královna Alžběta. Přihlašte se a napište ho.

Carol1122
19.05.2024 3 z 5

Sňatková politika v podání autorky Alison Weir byla sice bohatá, nicméně místy rozvleklá. Příběh o mé oblíbené anglické panovnici je sám o sobě kombinací šťastného období a nešťastné lásky. Alžběta měla velmi těžké dětství a o to těžší dospívání a vládu. Nicméně historie je dána, raději se vracím k samotnému podání autorky. Vykreslení Alžběty a jejího charakteru bylo skvělé, ostatně jako Roberta Dudleyho a dalších postav. Horší již byl plynulý tok děje, který z většiny zaujímaly zdlouhavé dialogy a popisy. Ve srovnání se sérií manželek Jindřicha VIII. mne tato kniha již tolik nezaujala, nicméně i tak jsem byla ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

MarcoPolo936
28.01.2024 3 z 5

Kniha o slavné královně trochu jinak. Od autorky jsem čekal více, je to koloběh ohledně sňatkové politiky, jejích averzí vůči sňatku a taky vztahu Alžběty a Roberta Dudleyho, hraběte z Leicesteru. O její vládě je spousta jiných knih, a tahle verze mohla mít o polovinu stran méně. Ale pořád je to hezky psáno. "Já už manžela mám, a tím je anglické království".

Ishir
08.08.2023 5 z 5

Musím říct že první díl Princezna Alžběta se mi líbil více.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Královna Alžběta v seznamech

v Právě čtených6x