Thulkandra přehled

Thulkandra
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360496/bmid_thulkandra-Qks-360496.jpg 4 70 70

Kosmická trilogie série

< 3. díl

Posledná kniha uznávanej Kozmickej trilógie o príhodách jedinečného doktora Ransoma. Temné moci, ktoré pomohol odraziť na Malakandre a Perelandre zhromaždili k útoku na samotnej Zemi. Hovorí sa, že mocný Merlin sa po mnohých storočiach vrátil medzi živých, a drží kľúč k namocnejšej zbrani, ktorú použije pre jednu alebo druhú stranu – podľa toho, kto ho nájde prvý a podriadi si ho. Zlovestná technokratická organizácia získava moc po celej Európe a jej plánom je „premena“ spoločnosti. Je na Ransomovi a jeho priateľoch, aby starodávnou múdrosťou potlačili túto hrozbu. Zápas medzi Inštitútom aj Logres a jeho vyvrcholenie veľkolepo uzatvára trilógiu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Porta libri

That Hideous Strength , 1945

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Thulkandra. Přihlašte se a napište ho.

ZáchodovýČtenář
08.04.2024 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl trilogie, zároveň trochu depresivní

Luigi1
05.12.2022 2 z 5

Jsem velice zklamán.

martin_aston
26.04.2021 5 z 5

Najväčší a podľa mňa aj najlepší diel trilógie.
Najmenej sci-fi, zato najviac filozoficky zameraný. O snahe byť "in" bez ohľadu na dôsledky, pokrytectve, túžbe po statuse, zbavovaní sa zodpovednosti za svoje konanie, tvorbe privilegovaných kást "správneho názoru". Ako vystrihnuté z moderného sveta niektorých korporácií či vysokej politiky (poznámka: nie som nijaký anti-kapitalista, práve naopak, ale neduhy modernej doby kniha popisuje skvele).
Celé pretkané bojom dobra a zla. Vynikajúca kniha!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Thulkandra v seznamech

v Právě čtených1x