Korejské halušky přehled

Korejské halušky
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534612/bmid_korejske-halusky-65f980aeea11b.jpg 4 57 57

Jižní Korea není jen kimči a k-pop! Vydejte se na zábavnou cestu po Jižní Koreji spolu s autorkou svérázného cestopisu Kočičí kožich a velbloud u Velké čínské zdi. Korejské halušky jsou druhou knihou sinoložky Dominiky Sakmárové. Autorka znovu balí kufry a vydává se za dobrodružstvím, tentokrát ovšem s celou svou rodinou, navíc ještě o kus dál na východ – do hypermoderní Jižní Koreje, země, která musí být ve všem o krok napřed a kde berou platební karty i u stánku s cukrovou vatou. Dominika své zážitky z místa překypujícího kulturními odlišnostmi zpracovala do více než šedesáti krátkých kapitol, které vás nejen pobaví, ale i mnohé naučí. Na stránkách knihy nahlédnete například do mateřské školy, okusíte tradiční jídla, poznáte tamní módu, ale také se dozvíte, jaký je rozdíl mezi hygienickou a nehygienickou přírodou nebo jak si před krutou zimou dobře zaizolovat okna bublinkovou fólií. Autorka vypráví svižně, s nadhledem a vtipem. Čtenáře jistě potěší i bonusové historky a doprovodné ilustrace Michaely Ahonen.... celý text

Humor Literatura slovenská Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Jota

Kórejské halušky , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Korejské halušky. Přihlašte se a napište ho.

Kaduri
14.07.2024 4 z 5

Druhá kniha od Dominiky a rovnako super.
Tentokrát nám sprostredkovala veselé historky zo života v Južnej Kórey. Niektoré veci boli pre mňa nepredstaviteľné: chodiť naboso v gumených šľapkách v zime, bŕŕ, až ma striasalo:). Naopak v niektorých veciach by sme sa mohli kľudne inšpirovať, napr. rýchlosťou výstavby diaľnic.
No a bizarná poviedka na záver "O prdiacej neveste" bola proste top.
Vskutku úsmevné čítanie a už sa teším na Dominikinu ďalšiu knižku.

„Aké to je – presťahovať sa s rodinou, s malými deťmi, na druhý koniec sveta? Ako sa tam dorozumiete? Čo si počnete? Nebojíte sa?“
Namiesto odpovedí som len krčila plecami, nejako už hádam bude.
„Jasné, že sa nebojíš,“ utrúsil manžel, „to ste vy Rusnáci – len zobrať pod pazuchy deti, kury, kravu, a dva mesiace sa pokojne plaviť hoci aj do Ameriky.“

"Vianoce prišli naozaj vo veľkom štýle. V metre sa zjavil veľký bilbord s vysmiatym Ježišom a nápisom: Všetko najlepšie k narodeninám!"

soukroma
01.07.2024 5 z 5

Po Taiwanu a Číně novější Korea: tentokrát ovšem jiná, rodinná, proto i témata jiná - děti, školka, očkování, zima, zima, zima, svátky, náboženství, nákupy, vaření, vztah místních k dětem, těhotným, nekompromisní tetky.
Četlo se to opět velice pěkně, s nadhledem a humorem podané i naprosté neuvěřitelnosti moderní Korey. Tentokrát se autorka nevěnovala ani studiu ani zaměstnání, jen dětem, vlastně tomu menšímu, větší bylo celodenně v panelákové školce. O manželovi, jeho práci (rodina byla jeho doprovod), není v knize prakticky jediná zmínka. Nepůsobilo to na mě moc dobře - nač takové utajení, upozadění, přehlížení, ... stačilo by pár zajímavých informací pro ucelený pohled na pobyt v Koreji (jak dlouho vlastně?, doma mluvili slovensky?). 90%

knihveru
28.06.2024 5 z 5

Další povedená kniha Dominiky Sakmárové, která člověka trochu vyléčí z představy, kterou si o Koreji udělá na základě seriálů na Netflixu :) Jediné, co mi chybělo, bylo stručné vysvětlení, kdy a jak autorka k manželovi a dětem přišla (kvůli návaznosti na předchozí knihu).

Poslední Mona Lisa a další knižní novinky (12. týden)

21.03.2022

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Korejské halušky v seznamech

v Právě čtených7x