Klamársky život dospelých přehled

Klamársky život dospelých https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451084/bmid_klamarsky-zivot-dospelych-tjH-451084.jpg 4 436 436

Rozprávanie dospievajúcej Giovanny sa začína vetou: „Dva roky predtým, ako otec odišiel z domu, povedal mojej matke, že som veľmi škaredá.“ Giovannin príbeh sa odohráva v prostredí strednej neapolskej spoločenskej vrstvy v polovici deväťdesiatych rokov, v ktorej sa mladé dievča stretáva s dvojtvárnosťou, falšou, krízou hodnôt a spletitosťou rodinných vzťahov. Do akého zrkadla sa má Giovanna pozrieť, aby sa našla a zachránila? Nájde kľúč k tajomstvu svojej vlastnej osobnosti vďaka tete Vittorii a chudobnej štvrti, z ktorej pred rokmi ušiel jej otec? Giovannu čaká čas veľkých zmien, objavov, sklamaní a nejednoznačností dospelosti.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Inaque

La vita bugiarda degli adulti , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klamársky život dospelých. Přihlašte se a napište ho.

MarceD.
27.03.2024 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a rozhodně mě zaujala. Zajímavý příběh, přerod z dítěte do dospělého, navíc v kulisách Neapole.

kadgam
05.03.2024 5 z 5

Autorka ani kniha nesklamala. Pomaly plynúci príbeh dospievajúceho dievčaťa so všetkými problémami, ktoré tento vek so sebou nesie vrátane rodičov, ktorí ste prestali rozumieť

Italkaaa
24.02.2024 5 z 5

Spisovatelka čaruje s náladami i se slovy. Umí popsat vnitřní myšlenkové pochody všech svých postav s takovou přesvědčivostí. Tenhle román je silný, hutný a přesto není rozvleklý. Určitě ho doporučuju.

10 nejprodávanějších eknih (září)

16.10.2020

10 právě čtených knih podle uživatelů (říjen)

16.10.2020

Knižní novinky (36. týden)

30.08.2020

Více souvisejících novinek je uloženo v archivu.

Kniha Klamársky život dospelých v seznamech

v Právě čtených14x
v dalších seznamech1x