Promlčení přehled

Promlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145707/promlceni-145707.jpg 4 12 12

Kindle County série

Detektivní román z právnického prostředí o vině zřetelné i méně zřetelné, o zločinu promlčeném i nepromlčitelném a o pochybách nad spravedlností. Autor se zde vrací ke svému tématu i hrdinovi, soudci Georgu Masonovi. Může být jasně prokázaný zločin "promlčený ze zákona"? Kde je ta hranice, za níž je třeba uvažovat lidsky a nikoli jen právnicky? A jak souvisí případ pohlavního zneužití, který právě nyní Mason řeší, s jeho vlastním životem? Nenese i on jistou vinu? Co a do jaké míry lze v životě "promlčet"? A komu všemu tím můžeme ublížit? Má vůbec právo rozhodnout o někom jiném? A souvisí nějak výhružky, které nyní dostává, s tímto případem? Autor, který je sám dlouholetý právník, zde čtivě a s napětím (i když možná trochu příliš podrobně) zasvěcuje čtenáře jednak do systému anglo-amerického práva a jeho složitostí, jednak ale i do myšlenek muže "za půlkou cesty", který až doposud vnímal svou životní cestu jako úspěšnou a morálně nezpochybnitelnou, nyní však přestává být tak nezlomně jistý...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Mladá fronta

Limitation , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Promlčení. Přihlašte se a napište ho.

soukroma
31.03.2022 2 z 5

První a dlouho odkládané setkání s autorem. Jak mám právnické thrillery ráda, tady mne odradilo nejen téma, ale zejména styl. Záhy odloženo, další autorovy knihy zkoušet ani nebudu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Promlčení v seznamech

v dalších seznamech1x