Identita

Identita obálka knihy
Mé hodnocení:

Státní senátor Paul Gianis právě kandiduje na šéfa exekutivy distriktu Kindle County, když he jeho bratr Cass, jednovaječné dvojče, právě propuštěn z vězení, kde si odpykal pětadvacetiletý trest za vraždu své přítelkyně Dity Krononové. Když se bývalá agentka FBI Evon Millerová, dnes vedoucí bezpečnostního odboru Krononova rodinného podniku, a soukromý detektiv Tim Brodie pokoušejí znovu vyšetřit nejasnosti obklopující Ditinu smrt, zaplétají se do tajemné spleti záhad a podvodů… V kulisách hypermoderních kanceláří, soudních síní nabitých novináři, předvolebních mítingů plných polopravd a léček na voliče, rozehrává Turow strhující psychologické drama, v němž účinkují právníci, byznysmeni, politici i průměrní občané, zapletení do temných událostí, které se odehrály před více než čtvrtstoletím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270395/identita-w9L-270395.jpg 3.715

Kindle County 9.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Cosmopolis

Identical, 2013

Kniha Identita

Jessybelle
23.05.2019

Taková průměrná kniha, ale celkem čtivá. Příběh byl docela zajímavý, líbil se mi staroušek Tim. Ale asi bude brzy zapomenutá.

TeaPeter
24.08.2016

Z knihy mám takový divný pocit. Díky zvláštní struktuře děje se mi jednotlivé postavy navzájem pletly. A samotné rozuzlení - nebo to byl spíše otevřený konec? - mě tak nějak zaskočilo. Asi bych nikomu tuhle knihu nedokázal doporučit.

reznickova77
07.05.2016

Autorova původní profese, a tím pádem i dokonala znalost prostředí, je z příběhu hodně znát. Čtenáře Turow zasvěcuje do mnoha detailů, ale to nemusí být důvod k obavám, jestli knihu číst nebo ne...protože motiv zůstává stále stejný... tím motivem je snaha objasnit všechny okolnosti starého zločinu. V retrospektivních kapitolách se příběh často vrací do roku 1982, aby odvyprávěl víceméně stejnou událost, ale pokaždé z pohledu jiné postavy. Tempo vyprávění je trochu rozvleklé a mohlo by místy zrychlit. Rozuzlení a finální překvapení, jak to celé dopadlo, mi ale vrátilo celkový příjemný pocit z této knížky.