Kati a popravy v českých dějinách přehled

Kati a popravy v českých dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408486/kati-a-popravy-v-ceskych-dejinachol-Jw6-.png 4 32 32

Jak se vyvíjelo katovské řemeslo a jak se měnilo postavení katů od středověku po nedávnou minulost? Kniha předkládá přehled nejznámějších a nejvýraznějších poprav. Za co byli lidé odsouzeni k trestu smrti a jak byl tento trest vykonán? Co je k jejich hrůzným činům vedlo? Jak se vyvíjely mučicí techniky? A co všechno bylo v pravomoci popravčích mistrů nebo čím se kromě svého řemesla zabývali? To všechno najdete v této knize.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kati a popravy v českých dějinách. Přihlašte se a napište ho.

Rolada88
07.08.2023 5 z 5

Fascinující řemeslo ten popravčí (kat). :)

Ainyska
10.01.2022 4 z 5

Kniha je pro někoho, kdo se v tomto tématu neorientuje, zajímavá. Ovšem první polovina byla dost nudná, hodně jmen, přeskakování v čase, ztrácela jsem se v tom. Od 20. století, to bylo záživnější, ale nepřineslo mi to nic nového. U jedné kapitoly jsem si musela dohledat správný rok úmrtí, v knize jsou uvedeny roky dva. Věřím, že existuje lepší literatura na toto téma, ale osobně času stráveného s touto knihou nelituji.

SSTknihy
07.05.2021 3 z 5

Poněkud povrchní dílko, které nejde nijak do hloubky a místo uceleného historického vývoje nabízí jen vybrané kapitoly z dějin hrdelních zločinů. Takový pitaval nejznámějších zločinů. O samotných katech se tu toho moc nedozvíte. Za mne body navíc za Jana Sladkého Kozinu a Dalimila z Kozojed, u kterých jsem si trochu poopravila informace ze školních časů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kati a popravy v českých dějinách v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x