Jindřich Matyáš Thurn přehled

Jindřich Matyáš Thurn
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230524/bmid_jindrich-matyas-thurn-230524.jpg 3 9 9

Jakou úlohu sehrál Jindřich Matyáš hrabě z Thurnu, protihráč Albrechta z Vadštejna, za českého stavovského povstání 1618-1620 s následně v emigraci? Patřil nesporně k nejvýznamějším postavám tohoto, dodnes kontroverzního, období českých dějin – víme však, jaký ve skutečnosti byl? Muž kvapného úsudku, který se nechal unášet vášní, či zkušený voják a rozvážný velitel? Politický ctižádostivec, intrikán a dobrodruh, nebo zapálený vlastenec, rytíř, hájící nekompromisně ideál náboženské svobody?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jindřich Matyáš Thurn. Přihlašte se a napište ho.

Shyrker
11.02.2015 5 z 5

V knize se autor pracně věnuje vykreslení celkového obrazu tehdejší doby. Hned v úvodu je čtenář jasně a stručně seznámen s politicko-konfesijní situací a dostává se mu přehled významných českých šlechtických rodů a jejich. O samotném Thurnovi budete seznámeni především v následujících kapitolách, ale netočí se to pouze kolem něj, což není na škodu.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jindřich Matyáš Thurn v seznamech