Jak se dělají noviny přehled

Jak se dělají noviny
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446714/bmid_jak-se-delaji-noviny-Fzi-446714.jpeg 4 30 30

„U novin, jako u některých jiných podniků, není ani tak zvláštní, jak se dělají, jako spíše to, že vůbec existují, a že dokonce mohou denně vycházet. Ještě se nestalo, že by jednoho dne vyšly noviny se stručným oznámením, že se v uplynulých čtyřiadvaceti hodinách nic zvláštního až do uzávěrky listu nepřihodilo, a že tedy není o čem psát.“ Klasika ze Zlatého fondu SME. Digitalizovaný výňatek z publikace: Karel Čapek. Jak se co dělá. Nakladatelství Olympia. Praha 2010. 128 s. Jan Zoul, technický redaktor.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jak se dělají noviny. Přihlašte se a napište ho.

tittanie
03.11.2023

Prostě Čapek. Jsem zvyklá číst hodně a rychle, ale u Čapka musím zpomalit a vychutnávat si každé slovo, které napsal, protože je to krása.

Apo73
12.06.2022 5 z 5

Zcela souhlasím s Nikki.Jukki. U Čapka se prostě nebojíte, že Vás zezadu přepadne. Je otevřený, upřímný, (někdy to může být i trochu kalkul, ano), ale strašně civilní a nechce Vás zranit. Tady se kondenzuje jeho smysl pro postřeh, dokáže vylíčit atmosféru na pracovišti s takovou láskou, že i toho sazeče, který musí znova a znova rozmetat sazbu, máte rádi, stejně jako si zamilujete redakčního sluhu v bílém plášti. Prostě Čapka miluju!

Nikki.Jukki
02.03.2017 5 z 5

Dosud jsem se setkávala jen s Čapkovou prózou a dramatem a vždy mě velice bavil. To se nezměnilo ani u těchto fejetonů. Krátká knížečka je psaná velice čtivým, vtipným způsobem s nadsázkou. Člověk má pocit, jako když sedí s Čapkem na kafi a ten vám vypráví o své práci, jejím fungování, průběhu a koloběhu tak, že zapomenete na čas a přejete si, aby vám vyprávěl dál. Moc hezky přiblíží provoz redakce a kompetence jejích pracovníků v tehdejší době. Vřele doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jak se dělají noviny v seznamech

v Právě čtených1x

Karel Čapek