Invictus přehled

Invictus https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533961/bmid_invictus-65eb65658e01a.jpg 4 116 116

Orel série

HISPÁNIE, OBSAZENÁ, ALE NEPORAŽENÁ. NEBEZPEČNÁ VÝZVA PRO ŘÍM. Je rok 54 našeho letopočtu a Římu vládne císař Claudius. Mocná říše se rozrůstá a podmaňuje si stále nová území – také díky svým svěle vyzbrojeným a vycvičeným legiím. K vynikajícím legionářům patří i dva přátelé, prefekt Cato a centurion Macro. Po těžkých bojích v Británii se vracejí zpět do metropole, aby z rukou císaře převzali vyznamenání za svoje zásluhy. Cato se těší na setkání s malým synem, kterého od narození ještě neviděl, a chce mít konečně čas truchlit pro svou mrtvou ženu Julii. Vzápětí jsou ovšem oba odveleni do horké a vyprahlé Hispánie, která se ani po dvou stech letech nechce podrobit dobyvatelům a kde právě vypuklo povstání. Cílem Catonovy kohorty je stříbrný důl Argentium, který má nejen pro císařství, ale i pro jejich další život zásadní význam. A navíc se z něj záhadně ztratil vytěžený drahý kov.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Bookmedia

Invictus , 2016

Interpreti: Marek Holý

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Invictus. Přihlašte se a napište ho.

Mystifica
24.08.2023 3 z 5

Zajímavá bitevní scéna a v příštích knihách lze očekávat zase trosku jiný typ příběhu, soudě podle konce. Navíc, stále se nerozuzlila jiná linie příběhu

Jiruka Kareru
18.04.2022 5 z 5

Tento díl mě donutil přemýšlet nad dějem. Hlavně nad událostmi týkající se Catonovy manželky. Díl byl citelně slabší. Za sebe ale dávám čtyři hvězdy, jelikož samotný děj v Hispánii byl zajímavě napsán.

Zmitko.m
20.03.2022 3 z 5

Caton s Macronem opět nezklamali. Tentokrát mi to však nepřišlo tak napínavé. Jsem zvědav, jak dál bude třeba vysvětlena ta linka ohledně Catonovy mrtvé manželky. Nějak nevěřím tomu, že by se zadlužila a podváděla ho. Tento díl mi přijde jako lepší průměr. Za absolutní TOP stále považuji Krvavé havrany.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Invictus v seznamech

v Právě čtených5x