Brouk přehled

Brouk
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224477/bmid_brouk-224477.jpg 4 24 24

Inspektorka Elen Jollyová série

Během oslav pohanského svátku Johannus na finském ostrově Ukko Kokko náhle zmizí dívka a několik hodin po ní mladý muž. Utopila se? Ublížiji jí? Vytratili se spolu? Pomoc při hledání svědka nabízí Elen Jollyová, která se vrací z dovolené zpět do Anglie...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Brouk. Přihlašte se a napište ho.

Chesterton
08.02.2024 2 z 5

[Audiolibrix Plus]
S nadšením jsem vyslechla více než polovinu skvěle načtené audioknihy a musím do písmene podepsat příspěvek Agatte o přeplácanosti a překombinovanosti.
Zajímavé finské prostředí, kde příběh začíná mě spolu s interpretkou Lucií Fionou Šternerovou (která vytvořila svým hlasem zprvu dokonalou atmosféru) nalákalo na poslech. Ovšem brzy se nadšení vytrácí a začnete se lehce ztrácet v přesunech z Čech do Londýna, Finska a zpět a díky nelogičnostem přijdete o zájem zjistit jak vše dojde do finále.
Alespoň mě se to stalo. Jeví se mi vše jako ztráta času ...
Jdu se vrátit na Lanovku pod Landek, která disponuje méně lákavým tématem, ale trochu větší osobitostí :o)
2/2

Aghatte
14.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha byla hodně překombinovaná a přeplácaná,
potýkala jsem se s ní přes týden, dočetla jsem jen díky tomu, že mě skutečně zajímala pointa, proč právě tuto ženu nezabil. Což jsem se nedozvěděla.
Byla tam spousta nesmyslů - najdou ženu po roce nezvěstnosti v roští kousek od baráku, mrtvola nesmrděla, nikdo nevenčil psy..., cizí zavinění nebylo zjištěno, šla si prostě cestou do lékárny na chvilku zalézt do hustého křoví a tam skonala.
Policistka jede v autě a říká si, ukradli mi klíče, měla bych to nahlásit na policii.
Převezou ženu v těžkém zuboženém stavu na specializovanou jednotku pro "těžké stavy", a ona tam druhý den běhá po zahradě.
Najdou dvě těla v zahradním domečku, všichni odjedou a sama policistka tam v noci po tmě šmejdí okolo....atd. Dále příhoda s netaxíkem, zázrakem vypadlá paměťová karta, záhadný Pekko, celé to bylo postavené na hlavu.
Nám prostě ta světová krimi nejde. Nevadí mi číst české detektivky, mám je ráda, ale mají zůstat české.

Čmeláček
13.05.2022 4 z 5

Ale jo, dalo se. České detektivky moc nečtu, proto jsem zkusil dát šanci téhle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

2015 - Cena Jiřího Marka