Fyzika všedních věcí přehled

Fyzika všedních věcí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391910/bmid_fyzika-vsednich-veci-f07-391910.jpeg 4 18 18

Všichni se dnes a denně setkáváme s řadou přístrojů a mechanismů, které využívají prostých i složitějších fyzikálních principů – ale ať už si to uvědomujeme nebo ne (většinou ne), o fungovaní těchto věcí většinou nic moc nevíme, a málokoho z nás napadne se nad tím zamyslet. James Kakalios to udělal za nás – provadí nás všedním dnem a ukazuje nám, co všechno bereme do rukou, zapínáme, používáme od ranního probuzeni až do večera, a jak to funguje: budík, toaster, mobil, dveře na fotobuňku, GPS, rentgen a další věci, jež názorně dokládají praktickou využitelnost fyzikálních principů, a autor nám s erudicí, potěšením a vtipem jejich tajemství odhalí. Fyzika v zásadě není nic jiného než hledání základních principů ovládajících jak naše životy, tak třeba komiksové vesmíry. Nenajdete lepšího, zábavnějícho průvodce, který vám ukáže, jak fyzikální zákony objasňují svět všude kolem nás. – Sean Carroll Možná vás překvapí, když se dozvíte, že i ty nejobvyklejší přístroje, které vládnou vašemu každodennímu životu – třeba mobily nebo GPSky – fungují díky zázrakům moderní fyziky. V tomto přístupném a okouzlujícím svazku vás čeká celý nový svět. – Lawrence M. Krauss... celý text

Literatura světová Literatura naučná Přírodní vědy
Vydáno: , Argo , Dokořán

The Physics of Everyday Things , 2017

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Fyzika všedních věcí. Přihlašte se a napište ho.

Kolombus
30.04.2021 3 z 5

osobne som mala iné očakávania, ako napríklad jednoduché vysvetlenie, ale tu sa to vzalo "od podlahy" takže som sa miestami strácala. Stojí rozhodne za prečítanie, hlavne ak sa zaujímate čo ako funguje z hľadiska fyziky.

Greenfingers
11.03.2021 5 z 5

James Kakalios mě poprvé zaujal v rozhovoru s Danielem Stachem v pořadu Hyde Park Civilizace ( mimochodem asi jedna z mála talk show, na které má význam se dívat v televizi).
Fyzika všedních věcí byla proto knihou, kterou jsem koupil svému synovi zajímajícímu se o přírodní vědy k Vánocům.
Neodolal jsem a knihu jsem si přečetl také. I když nejsem příliš zdatný v technických záležitostech, kupodivu mě autor srozumitelně poučil o mnoha věcech, které dnes všichni bereme jako samozřejmost.
Kniha rozhodně stojí za přečtení.

vlkodlaq
14.01.2021 5 z 5

Za mě v knize mohlo být více nákresů, tabulek a grafů pro lepší pochopení některých jevů, ale i tak je kniha skvělá a velmi prakticky seskupuje témata podle oblastí využití, takže na celé čáře poráží všechny školní učebnice fyziky. I na to, že jde o fyziku, se to čte docela dobře.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (19. - 25.11.)

19.11.2018

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Fyzika všedních věcí v seznamech

ve Čtenářské výzvě1x

Štítky knihy