Dvojitý kríž přehled

Dvojitý kríž https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397449/bmid_dvojity-kriz-dU7-397449.jpg 5 3842 3842

Robert Hunter série

Los Angeles: v opustenom dome na predmestí sa nájde telo krásnej ženy. Je zavraždená a brutálne zmrzačená. Vrah nezanechal žiadne stopy. Jedinou výnimkou je čudný znak dvojitého kríža vyrytý na zátylku obete. Je to podpis diabolského psychopata, charakteristické znamenie sériového vraha známeho pod menom Krucifix. Ako je to však možné? Veď pred dvoma rokmi tohto vraha chytili, na základe vlastného priznania a usvedčujúcich dôkazov obvinili, odsúdili a popravili. Detektív Robert Hunter je prinútený čeliť niečomu, čo v jeho praxi nemá obdobu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Aktuell

The Crucifix Killer , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dvojitý kríž. Přihlašte se a napište ho.

HollyUndead
28.04.2024 5 z 5

Tak tohle byla detektivka přesně podle mého gusta! Hunter je velký sympaťák a všímavý detektiv, kterého jsem si oblíbil. A jeho nový parťák Garcia nebyl vůbec pozadu. Příběh byl mrazivě krutý a velice dobře sepsaný. Nemohl jsem se odtrhnout od knihy, dokud případ neskončil. A jak to u kvalitních detektivkách bývá, skončil dosti překvapivě. Samozřejmě, když se na to člověk dívá retrospektivně, dalo se podobné rozuzlení očekávat, nicméně autor mistrně motivy vraha skryl, což také značně přispělo k mému nadšení z této detektivky. S radostí sáhnu po dalším dílu!

marvan00
26.04.2024 4 z 5

Neskutečně zábavná kniha, která vám nedovolí ji odložit, dokud nedočtete do konce. Bývalý soudní psycholog Carter má znalosti nejen z oblasti psychologie zločinců, ale také důvěrně zná proces vyšetřování, to jsou hlavní pozitiva jeho psaní. Slušně zvládá svoje řemeslo a přestože je kniha poskládána z mnohokrát použitých žánrových klišé, dělá to s lehkostí a nenuceností, proložených právě zmíněnými detaily, které může znát jen člověk z oboru. Rozhodně to není další Thomas Harris, nečekejte propracovanou psychologii postav a přesahy do vážné literatury. Ale pokud hledáte nenáročnou adrenalinovou jízdu, je Carter pro vás to pravé.

Ladys
25.04.2024 4 z 5

Perfektní začátek knihy, prostředek bych pokrátil o pomalejší kapitoly a závěrečná třetina má spád, až do poslední stránky. Až mi bylo líto, že už jsem dočetl.
Dvojice detektivů super. Jeden sečtělý mazák ve fyzické kondici a druhý v pohodě snaživý nováček.
Vrah tak nelidsky krutý a inteligentní, že lovit ho bych nechtěl.
Střídání dějových linek, momenty překvapení a šokové zvraty vás v pohodě udrží v napětí až do poslední stránky.
Jen jednou přišel zlom tak zkratkovitý, že jsem měl pocit, že x stran v českém překladu zmizelo. Ale těžko říct.
Za mě plnotučné čtyři z pěti.

100 nejčtenějších knih roku 2023

27.12.2023

Knižní novinky (25. 11. - 2. 12.)

25.11.2013

Kniha Dvojitý kríž v seznamech