Doba koronavirová přehled

Doba koronavirová
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442740/bmid_doba-koronavirova-rJv-442740.jpg 4 43 43

Březen 2020 změnil naše životy, obrátil je naruby. Nový virus si za pár měsíců našel cestu z Číny nejen k nám, ale nakazil celý svět. Planeta Země se dostala do karantény. Virus se šíří závratnou rychlostí, nemocnice praskají ve švech a stoupají počty obětí. Nejdivočejší představy z katastrofických filmů se najednou staly realitou. Celý svět se zastavil, jako by náhle nebylo nic než ona nemoc. Prakticky ze dne na den jsme se museli začít chovat jinak, než jsme byli zvyklí. Celé generace lidstva nikdy nic podobného nezažily. Pandemie klade na celou společnost nejen obrovské nároky, ale rovněž nepřeberné množství otázek. Kde se virus vzal? Jak Čína tajila informace? Mohli jsme nákaze nějak zabránit? Kdy a jak se s koronavirem dokážeme vyrovnat? Jak změnily lidstvo pandemie v historii? A změní koronavirus i nás? Je ekonomika důležitější než zdraví? Jak dlouho se bude vzpamatovávat? A je ve stavu nouze místo pro svobodu? Neposílí autoritářské tendence? Je tato krize pro lidstvo šancí? Může přinést něco pozitivního? A jak se z koronaviru nezbláznit? Na dvě desítky předních odborníků, lékařů, filozofů a publicistů se snaží nalézt odpovědi na tyto otázky a nabízí svůj pohled a reflexi toho, co se kolem nás i s námi děje. Kniha tak předkládá plastický a mnohovrstevnatý pohled na proměnu celé společnosti a života, které najednou zažíváme.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Doba koronavirová. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (10)

Petra1323
07.06.2023 4 z 5

Čteno s odstupem tří let a zdá se mi, jako by to bylo už mnohem déle. Je zajímavé sledovat, jak celou novou věc vnímali a prožívali odborníci různých profesí. Zaujal mne pohled geologa a esejisty Václava Cílka, životní nadhled psychiatra Radkina Honzáka, uklidňující postřehy farářky Martiny Viktorie Kopecké a příběhy ze sociálních sítí sesbírané publicistkou Terezou Hronovou.
Ale koronarovirový deníček novinářky Martiny Leierové se mi líbil nejvíce. Mohla jsem si porovnat své postřehy, pocity a úvahy zapsané ve stejném období do mého deníku. A moc se nelišily. Martina Leierová je mým objevem, jsem zvědavá na její knihy.
Rada na závěr imunologa Karla Drbala: Udržujte se v klidu, hodně spěte, sportujte. Dělejte to, na co jindy nemáte čas. Jezte vitamíny a pamatujte hlavně vitamíny C a D. Vypněte televizi a zprávy všeho druhu. Povídejte si s rodinou a přáteli. To už není rada, to je přímo mantra.

bazyk21
17.09.2022 5 z 5

je zajímavé číst tuto knihu s odstupem po tom blázinci... i když, skončilo to už vůbec?


DendousSKS
25.08.2021 3 z 5

"Nestuduji proto, abych zvládl maturitu, studuji proto, že je to forma kontemplace (rozjímají, uvažování), a proto, že je to zadáním člověka porozumět světu a změnit jej."

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Doba koronavirová v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených53x
ve Čtenářské výzvě5x
v Doporučených2x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst39x
v Chci si koupit17x
v dalších seznamech1x