Dítě na nástupišti přehled

Dítě na nástupišti
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467608/bmid_dite-na-nastupisti-pD4-467608.jpeg 4 262 262

Praha 1939. Mladá matka Eva má tajemství, které ohrožuje její dcerku Miriam. Ve chvíli, kdy se blíží okupační nacistické síly, pochopí, že musí svou dcerku poslat pryč. Jen tak ji může zachránit. Vše je však v ohrožení, když Eva musí nastoupit do transportu…Dobrovolnice Pamela v Londýně hledá nové domovy pro židovské děti z Evropy. Ve chvíli, kdy její vlastní syn nastupuje k RAF, seznámí se s mladou dívenkou a zjistí, jak snadno se může celý její svět zhroutit…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Child On Platform One: Inspired by the children who escaped the Holocaust , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dítě na nástupišti. Přihlašte se a napište ho.

juliesze
17.05.2024 3 z 5

Kniha měla potenciál mnoha témat - vzájemného vztahu adoptovaného a vlastního dítěte, vztah mezi Miriam a jejím adoptivním otecm a další pro mě netradiční témata. Knize přičítám k dobru, že byla oproštěna od love story, nicméně byla tak strašně moc obsáhlá a právě těchto témat rodič-dítě a vztahů prošla tak moc, ale ani u jednoho se nějak hluboce nezastavila. Proto mě kniha vlastně ani moc nezasáhla. Byla prostě taková průměrná.

Princezna22
05.05.2024 3 z 5

No ze začátku jsem byla dost popletená kdo je kdo, a nechápala jsem. Ale jak jsem četla dal, tak sem pomalu a jistě začala chápat a do děje se pořádně dostala. Ale i tak.. Kniha je krásně napsaná, čte se moc hezky. Ale je tu to ale... Bohužel, je mnoho takových podobných knih na trhu, že tato krásně zapadne mezi průměr škoda.. Ale i tak 3 hvězdy si zaslouží.

micha-ella
06.04.2024 3 z 5

Obsáhlý román, u kterého jsem chvílemi ztrácela zájem číst dál, snad pro jeho délku nebo souběh náhod v tom příběhu, nevím. Námětem je podobný knize Nový domov od autorky Lizzie Page a je zvláštní, že totéž jsem zjistila u předtím čtené knihy Oceán mezi námi. V porovnání se mi nejvíc líbil Nový domov.

Knižní novinky (8. týden)

21.02.2021

Knižní novinky (5. týden)

31.01.2021

Eva se na noty vždy dívala jako na lidi.

Kniha Dítě na nástupišti v seznamech

v Právě čtených6x
v dalších seznamech10x