Devět dní přehled

Devět dní
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533326/bmid_devet-dni-65e1c45ad8434.jpg 4 304 304

Devět dní série

Věřit a nepochybovat. Lee Parker věří, Sera Trantorová věří – pouze každý něčemu jinému. Vleklé války nejen že měly fatální dopad na tvář přírody, ale rozdělily lidstvo na dva nesmiřitelné tábory. Parker, nejlepší voják z elitní jednotky Jestřábů a a vykonavatel kněžské vůle, má jasný úkol: přivést do Citadely Povstalkyni Seru živou. Brzy však oba shledají, že uprostřed nezmapované divočiny budou muset čelit novému nebezpečí – záhadnému atmosférickému jevu známému jako Růžová bouře.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Devět dní. Přihlašte se a napište ho.

Ctenar1202
09.04.2024 4 z 5

Příběh si mě od první stránky získal. Ani mi nepřišel vyloženě sci-fi, kdy moje představa sci-fi jsou roboti, moderní technologie a různé vychytávky, které slouží hrdinům k přežití. Pro mě byl spíš dystopický s vykreslením povah dvou hlavních postav. Autorka umí vše popisovat velice dopodrobna, takže máte pocit, jako kdybyste se do příběhu přenesli. Stejně jako vylíčení pravidel v Citadele, kde jsou krutá pravidla a jejich porušení se trestá smrtí. Jde například o zpívání si, či poslech hudby. Povstalci mají životy lepší, ale přesto jim hrozí nebezpečí a smrt. Lidé jsou v neustálém stresu a všechny tyto pocity, zákazy, příkazy a boj o život Zuzka skvěle vylíčila.

Poslední třetina byla plná akčních scén a soubojů, ale to se přiznám, že na mě bylo už moc. Hrdinové vstupují do bojů v zoufale malém počtu a bezhlavě se bijí a bojují. Tam už jsem se přistihla, že moje pozornost klesá, protože nemusím tyto akční scény. Ale to je pouze můj problém a čtenáři, kteří milují akční scény budou nadšení.

KnihoSny
11.03.2024 3 z 5

Kniha není špatná je čtivá napětí tam taky trochu hlavní hrdinka s hlavním hrdinou byly fajn občas na parfacek ale Jinak pěkný příběh

JirkaDitt
04.02.2024 5 z 5

Kniha sice pracuje s poměrně ohraným námětem, ale autorka to uchopila fakt dobře a určitě to zaujme. Originální prvky i zápletka! :-)

10 důvodů proč si přečíst Devět nocí

29.05.2019

10 nejprodávanějších eknih (prosinec)

04.01.2018

Vzdát se, je jednoduché. Mohu to udělat kdykoli. Tak proč bych se měl vzdávat právě teď?

Kniha Devět dní v seznamech

v Právě čtených1x