Vladař na scéně přehled

Vladař na scéně https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5096/dedictvi-otcu-vladar-5096.jpg 5 198 198

Dědictví otců série

Čtvrtý díl rozsáhlé šestidílné ságy o osudech Petra ze Sioraku Kniha nás zavede do Francie let 1572-1599. Ocitneme se přímo uprostřed náboženských válek a mocenských sporů, které otřásají koncem šestnáctého století celou zemí. Petr ze Sioraku v této době nadobro opouští rodný Mespech. Končí také jeho bujná a nerozvážná mladická léta, žení se se svou milovanou Angelinou a stává se lékařem a tajným agentem krále Jindřicha III. Děj knihy se proto nyní neomezuje jen na území Francie, dostaneme se například také ke dvoru anglické královny Alžběty I. Detailně poznáme dobové dvorské zvyky i zlozvyky, stejně jako tehdejší strasti a slasti života soukromého. A spolu s moudrým lékařem Petrem ze Sioraku se zamyslíme nad otázkou lidské tolerance, statečnosti, věrnosti a odpovědnosti.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Mladá fronta

Le Prince que voilà , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vladař na scéně. Přihlašte se a napište ho.

Alma5
předevčírem 3 z 5

Se čtením tohoto dílu jsem měla docela potíže, na mně tam bylo příliš mnoho politiky. Nicméně by mne zajímalo, jak Petr přijde k nemanželskému synovi, který má být vypravěčem v druhé polovině, tak časem asi budu muset přečíst další díl.

bleekemolen
04.03.2024 4 z 5

Bartolomějská noc z předchozího dílu pozůstává doposud nepřekonáná. Petr už si celou knihou vykračuje pavím krokem dvorského šviháka a čtenář se nestačí divit, jak se z vesnického neotesance stal naprosto sebejistým, elegantním a obratným diplomatem, neobávajícím se vyjednávání na nejvyšších místech.

Procestujeme tak společně značnou část západní evropy a zopakujeme si, jak zbytečné je náboženství. Pokud si však za jeho rádobyvznešeným hávem nechceme proklestit cestu k moci, případně zbavit se libovolného množství person non grata.

Lituji vyvrcholení knihy, bylo moc krátké!

Velice solidní 4*

Emik87
18.02.2024 5 z 5

Příběh této ságy pokračuje dál. Sice se pořád děj nedostal do mého oblíbeného období, ale už se to blíží. Příběh četl dobře a má švih a ráz.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Vladař na scéně v seznamech

v Právě čtených1x