Daleké cesty přehled

Daleké cesty
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470836/bmid_daleke-cesty-LDi-470836.png 4 15 15

Populární německá turistka Christine Thürmerová absolvovala mnoho dálkových túr, některé trvaly dokonce šest měsíců. Dozvíte se o inspirativních dobrodružstvích z Pacifické hřebenovky či z Austrálie. Zkušená autorka v knize vysvětluje, co si vzít s sebou i spoustu dalších rad a tipů, čehož můžete využít i při trasách po Česku.... celý text

Literatura světová Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Universum (ČR)
Originální název:

Weite Wege Wandern , 2020


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Daleké cesty. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (5)

mira.l
12.03.2024 4 z 5

Za pade, no nekupte to:)!! Když jsem viděl tu cenu (snad možná i pod výrobními náklady, to by asi autorka moc ráda neviděla, na kolik si vydavatelství její dílo aktuálně cení), pořídil jsem si to tak nějak z čiré zvědavosti a dostalo se mi (teda ne že bych měl v úmyslu se k něčemu takovému chystat) velmi podrobného rádce, co, kde, kdy a jak udělat, nedělat, pořídit, nepořizovat v případě pořádání dálkových treků. Rozhodně to není cestopis o zážitcích z dalekých cest, i když rady a pokyny jsou proloženy také nejedním postřehem či historkou z dalekých cest, jakých má autorka ve svých nohách už slušnou řádku. Na plné hodnocení to nebude, čelist mi úplně nespadla a jedno velké udivené "Waaaauuuu" se taky nekonalo, ale bezesporu je to zajímavá knížka na netradiční téma, jakou stojí za to si přečíst, protože mnohé rady a tipy jak ohledně vybavení, tak co se týká třeba chování v různých situacích, se dají použít i pro pěší putování jen tak "za humna", třeba při dovolené.
Co tedy úplně neprospělo, to je úroveň jazykové korektury českého vydání. Za tohle opravdu dostává někdo zaplaceno?!? Jak se prosím k takové práci dostat? Že bych to taky zkusil.... Chybějící či přebývající písmenka ve tvarech jednotlivých pádů podstatných jmen, to byla celkem loterie.

Mosula
18.06.2023 4 z 5

Velmi užitečná kniha pro začínající dálkové chodce, její přečtení jim může ušetřit nejednu nepříjemnost. Pro zkušené trekaře to zas tak smysl nemá, na většinu věcí už bez tak přišli sami a Christine není moc zábavná vypravěčka.

Pár těch kilometrů už v nohách taky mám a s Christine nesouhlasím v těchto věcech: 1. Peří a vlna jsou vždy lepší než syntetika. 2. Puchýře zásadně propichovat. Lépe se hojí. (Vyzkoušeno za vás)


Soofi
09.12.2021

Po padesáti tisicích kilometrech na dálkových trasách Christine Thurmer opravdu ví o čem mluví a kniha je tak plná tipů a zkušeností prověřených měsíci na cestách. Často budete překvapeni, že její doporučení jdou proti radám, které byste jinak dostali v specializovaných outdoorových obchodech, o to více jsou její zkušenosti cenné. Ve zkratce můžete na pohorky při dálkových túrách rovnou zapomenout.
Nemám nejmenší důvod pochybovat, že jedním z nějvětších problémů, na které si člověk při dálkové turistice musí zvyknout, nejsou ani tak puchýře a natažené svaly (jak si většina lidí mylně myslí), ale neustálý život ve špíně; stejně jako jsem doteď netušila, jak může být užitečný kostel a hřbitov při dálkovém pochodu. I když bych ocenila ještě více příhod ze života na cestách, je nepochybné, že Christinina kniha je velmi dobrým a užitečným příspěvkem k tématu dálkových tras.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (21. týden)

23.05.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Daleké cesty v seznamech

v Přečtených13x
ve Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce41x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit6x

Štítky knihy

Pacifická hřebenovka pěší turistika vysokohorská turistika

Autorovy knížky

Christine Thürmer
německá, 1967
2021  85%Daleké cesty