Daleké cesty

Populární německá turistka Christine Thürmerová absolvovala mnoho dálkových túr, některé trvaly dokonce šest měsíců. Dozvíte se o inspirativních dobrodružstvích z Pacifické hřebenovky či z Austrálie. Zkušená autorka v knize vysvětluje, co si vzít s sebou i spoustu dalších rad a tipů, čehož můžete využít i při trasách po Česku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470836/daleke-cesty-LDi-470836.png 4.43
Literatura světová, Cestopisy a místopisy

Vydáno: , Universum (ČR)

Weite Wege Wandern, 2020

Kniha Daleké cesty

Mi--LADA

Podtitul je „zkušenosti a tipy z 45 000 km po svých“. Svérázná německá turistka, která už má za sebou mnoho dálkových pochodů, předává zkušenosti a několik praktických rad ostatním lidem. Popisuje, co to zhruba obnáší, rozhodně ne pohodlný komfort, zato dálková turistika pozitivně ovlivňuje duši a Christinu přinutila přehodnotit priority. Naučila se být skromnější a radovat se z krásy zdolávání něčeho, objevování: cest, krajin… Překvapilo mi, že chodí i v noci, mě osobně by to asi nenapadlo, nicméně pátrat s čelovkou na hlavě po cestě jen za pomoci svitu baterky a měsíce má určitě taky svoje kouzlo. :D Pro toho, kdo si jen někdy dá pěší výlet nebo se motá po okolí své chaty, to asi přínosné bude, aby si udělal představu. Úplně extra počtení to ovšem taky není, i když za nějaké to prolistování knížka stojí.
Myslím, že já bych sparťanské podmínky plné krásy i nepohodlí dlouhodobě nedala. Jak ovšem píše autorka: “stupeň obtížnosti si stanoví každý podle svých schopností a zdatnosti při výběru trasy nebo plánování etap.“ Takže, když se zasním, tak co já vím… Jednou se možná přece jen odhodlám a místo běžného výletu dám něco mnohem delšího.