Claudius bůh a jeho žena Messalina přehled

Claudius bůh a jeho žena Messalina https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87310/claudius-buh-a-jeho-zena-messalina-87310.jpg 5 437 437

Claudius série

< 2. díl

Historický román ze starého Říma je přímým pokračováním románu "Já, Claudius" a sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara až do jeho násilné smrti. Autor zde sleduje další osudy Tiberia Claudia Caesara, který se stal římským imperátorem za pomoci svého přítele Agrippy a vládl až do své násilné smrti v roce 54 n. l. Svoje osudy vypráví ústy autora v čtivém románu, v němž naprosto objektivně a bez samolibosti seznamuje čtenáře nejen se svými drobnými i závažnými státotvornými úspěchy, ale hlavně s celkovou atmosférou doby, v níž se zrodilo křesťanství jako další z historických epoch ve vývoji lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Odeon

Claudius the God and His Wife Messalina , 1934

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Claudius bůh a jeho žena Messalina. Přihlašte se a napište ho.

helenkan
19.02.2024 4 z 5

Jednoduché čtení to zrovna není, ale stojí to za to.

Madax
18.09.2023 4 z 5

Stejně jako předchozí díl, je i "Claudius bůh" spíše vyprávěným dokumentem, jakousi kronikou své doby, nečte se však zrovna snadno. Pan Graves se většinou ani nesnaží o nějakou dramatičnost a napětí, pouze předkládá fakta, a že jich je - dozvíme se spoustu věcí o historii, o dobovém zeměpise, o všech významných osobnostech, které tehdy žily, a mnoho dalšího. Čtenář lačnící po vědomostech si zcela jistě přijde na své. O to více zklamaný může být ten, kdo se chce při čtení spíše odreagovat a bavit - kniha mu může připadnout občas nezáživná a složitá, jak jsem se přesvědčil ve svém okolí. Opravdu to nemusí být četba pro každého, ale mě se to líbilo, už jen proto, že se o danou dobu celkem zajímám a líbil se mi legendární seriál "Já Claudius".

miker.90
23.08.2023 5 z 5

Perfektní. Nemám moc co dále dodávat!

Snad jen, že bych si dovolil doporučit ještě "třetí část".

Kterou napsal Waltari a nese název "Jeho království". Zatímco v Claudiovi se může člověk dočíst mnohé o příběhu Heroda, tak o Ježíši proběhne pouze pár zmínek. Waltari si naopak na tuto část historie posvítil důkladněji a mně dávalo náramnou logiku sáhnout po této knize jako "po třetí části" a dozvědět se zase další postřehy o době, kdy se psala historie ze zase jiné perspektivy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1934 - James Tait Black Memorial Prize (Fiction Award)

Kniha Claudius bůh a jeho žena Messalina v seznamech

v Právě čtených3x